mleko

Mleko kokosowe i kurkuma na oczyszczanie organizmu i stany zapalne

Większość osób każdego ranka sięga po kawę lub herbatę, uważając, że jest to jedyny sposób na pobudzenie organizmu do pracy. Okazuje się jednak, że istnieje mnóstwo znacznie skuteczniejszych i zdrowszych napojów, którymi można zastąpić zarówno kawę, jak i herbatę.

Jakie korzyści zdrowotne ma kurkuma?

mlekoNapój oparty na bazie kurkumy ma silne właściwości przeciwbakteryjne, przeciwzapalne i przeciwutleniające. Dowiedziono, że jest to najzdrowsza przyprawa na świecie, która coraz częściej znajduje swoje zastosowanie w medycynie niekonwencjonalnej.

Oto kilka właściwości zdrowotnych jaki wykazuje kurkuma

 1. Działanie antyseptyczne – kurkuma niszczy szkodliwe bakterie, wspomaga gojenie się ran i powierzchniowych oparzeń.
 2. Działanie przeciwbólowe – kurkuma zmniejsza obrzęk, łagodzi ból, ból stawów i dolegliwości artretyczne.
 3. Zwiększenie odporności – przyprawa posiada liczne substancje fitochemiczne wspomagające działanie układu immunologicznego.
 4. Przeciwrakowe – badania dowodzą, że kurkuma połączona z czarnym pieprzem minimalizuje ryzyko wystąpienia raka aż o 50%.
 5. Wspomaga pracę układu pokarmowego – stymuluje wydzielanie żółci, oraz pęcherzyka żółciowego. Decyduje to o znacznie szybszym rozkładzie tłuszczu.
 6. Wspomaga pracę wątroby – okazuje się, że kurkumina zwiększa ilość enzymów glutationu, zmniejszając ilość wolnych rodników w organizmie. Efektem tego jest skuteczne odtrucie wątroby.
 7. Reguluje przemianę materii – kurkuma bardzo dobrze radzi sobie z metabolizmem tłuszczu. Stymuluje organizm do jego szybszego spalania w sposób zdrowy i w pełni naturalny.
 8. Zwiększa ciśnienie krwi – połączenie kurkumy z aktywnością fizyczną poprawiają pracę serca i zwiększają tolerancję na wysiłek mięśniowy.
 9. Kurkuma poprawia pamięć, wspomaga pracę mózgu i niweluje wszelkie zaburzenia neurologiczne. Jest skutecznym orężem w walce z chorobą Alzheimera, czemu dowodzi organizacja Annals of Indian Academy of Neurology. Specjaliści z tej organizacji twierdzą, że kurkuma bogata jest w takie składniki jak beta-amyloid, który odpowiada za opóźnienie degradacji neuronów w ośrodku nerwowym pacjenta. Wykazuje też działanie przeciwzapalne i przeciwutleniające. Pacjenci z AD, którzy sięgają po kurkumę szybko zaczynają odczuwać ogólne polepszenie kondycji i samopoczucia.
 10. Kurkuma zwalcza też choroby skórne – zawarte w niej kwasy tłuszczowe chronią przed promieniowaniem słonecznym, wspomagają walkę z łuszczycą, bielactwem i rakiem skóry.
 11. Kurkuma obniża również poziom trójglicerydów – utrzymuje poziom lipoprotein o niskiej gęstości (LDL) w wątrobie na optymalnym poziomie. Chroni przed chorobami miażdżycowymi, krążeniowymi i nadciśnieniowymi.

Złote Mleko

Złote Mleko to tradycyjny napój ajurwedyjski, który ma tysiącletnią historię stosowania w kulturze azjatyckiej i medycynie niekonwencjonalnej. Jego stosowanie pozwala uniknąć stanów zapalnych, poprawić pracę układu pokarmowego i ogólną kondycję wątroby.

Napój ten jest idealnym sposobem na wprowadzenie kurkumy do swojej codziennej diety. Oczywiście można też każdego dnia jeść curry, ale prawdopodobnie potrawa ta szybko się znudzi.

Oto przepis, który każdy dbający o siebie człowiek powinien znać:

Składniki na pastę z kurkumy

Złote Mleko

Instrukcje:

Kurkumę, pieprz i wodę mieszamy w małym rondlu i stawiamy na średnim ogniu. Mieszamy cały czas aż do momentu uzyskania gęstej pasty. To właśnie jest pasta z kurkumy, która potrzebna będzie do wykonania złotego mleka. Powstałą miksturę pozostawiamy do ostygnięcia.

Wszystkie składniki z drugiego przepisu (na Złote Mleko) mieszamy w garnku i stawiamy znów na średnim ogniu. Cały czas mieszamy i obserwujemy, aby nie doprowadzić mikstury do wrzenia. Na tym etapie nie dodajemy jeszcze miodu. Doprawiamy nim miksturę do smaku na końcu.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *