Breuss Cancer Cure

Breuss Cancer Cure – ta dieta antynowotworowa wyleczyła 45 tyś. ludzi!

Breuss Cancer Cure to rygorystyczna dieta, która polega na 42 dniowej głodówce, urozmaiconej jedynie sokami warzywnymi i herbatami ziołowymi. Według teorii twórcy tej diety, komórki nowotworowe potrzebują stałego pożywienia. Nie dostarczając go, po prostu je zabijamy.

Breuss Cancer CureNiestety, na chwilę obecną nie ma żadnych dowodów naukowych, które by to potwierdziły. Niektórzy uważają wręcz, że dieta może być szkodliwa dla osób przechodzących przez aktywny proces nowotworowy. Negatywne skutki mają wynikać ze skrajnego niedożywienia. Zgodnie z teorią diety Beruss na okres 42 dni należy zaprzestać korzystania z konwencjonalnych metod leczenia antynowotworowego. Kwestia ewentualnych zagrożeń również nie jest jednak udokumentowana i poparta naukowymi dowodami.

Czym jest dieta i kto ją wymyślił?

Twórca diety urodził się w Austrii w roku 1889. Na początku swojej kariery zawodowej pracował jako elektryk. W późniejszych latach rozpoczął jednak pracę jako neuropata. Opracował dzięki temu dietę Breuss Cancer Cure, która miała wykazywać działanie antynowotworowe. Zmarł w roku 1990.

Sok, który stworzył wykazuje u pacjentów wysokie właściwości pozwalające zabić komórki rakowe w organizmie. Do tej pory stwierdzono, że dieta pomogła aż 45 tysiącom osób zmagającym się z chorobami nowotworowymi i wieloma innymi, nieuleczalnymi dolegliwościami.

Ta rygorystyczna dieta trwa 42 dni. W jej trakcie spożywa się specjalne herbaty oraz sok warzywny. Jego główny skład stanowią buraki, które zabijają komórki nowotworowe. Przy diecie Breuss Cancer Cure stosuje się jedynie warzywa organiczne.

Oto składniki i receptura potrzebna do przygotowania soku:

Składniki:

  • 55% dawki soku powinny stanowić buraki
  • 20% marchew
  • 20% seler
  • 3% ziemniaki
  • 2% rzodkiew.

Jak przygotować?

To proste! Wszystkie surowe warzywa wkładamy do blendera i miksujemy na gładką masę.

Oczywiście nie można przesadzać z codzienną konsumpcją. Dawkę należy dopasować do swoich własnych potrzeb. Sok pić w takich ilościach, jakie są absolutnym dla nas minimum.

Co zawiera burak – główny składnik soku?

Popularny w Polsce burak czerwony jest naturalnym przeciwutleniaczem bogatym w witaminę C, B1, B2 i B6. W jego składzie zawiera się również kwas foliowy, kwas pantotenowy, potas, cynk, żelazo, sód, wapń, magnez i fosfor. Według naukowców jest to jedno z najzdrowszych warzyw. Czerwony kolor buraka pochodzi od pigmentów magenta zwanych betacyjaniną. Buraki bogate są również w betainę – aminokwas o wysokich właściwościach antynowotworowych. Pomagają w detoksykacji organizmu i działają przeciwzapalnie. Burak może być stosowany do walki z wieloma odmianami chorób nowotworowych. Mówi się, że skutecznie uszkadza niewłaściwe komórki. Pomaga też kobietom w ciąży, których organizm wykazuje wysokie zapotrzebowanie na kwas foliowy. Ponadto wzmacnia funkcję wątroby i pęcherzyka żółciowego, przeciwdziała zaparciom, przynosi ulgę w bólach głowy, chorobach kości, dolegliwościach typowych dla okresu menstruacyjnego i łagodzi zmiany skórne.

Potwierdzona skuteczność działania soku na białaczkę i inne nowotwory

Breuss uważa, że pacjenci do zwalczenia choroby nie potrzebują niczego innego jak tylko soku i herbat jego opracowania. Ważne jest jednak to, aby rygorystycznie przestrzegać zaleceń diety. Dzienna ilość płynów nie powinna przekraczać 500 ml. W herbatach Berussa główny składnik stanowi szałwia, dziurawiec i mięta pieprzowa. W pozostałych przepisach znajdziemy także ptasi rdest, ziele dziurawca i czerwony bodziszek. Żadnej nie można spożywać z cukrem.

Pacjenci z białaczką bezwzględnie powinni przestrzegać zasad diety. Pod żadnym pozorem nie powinni sięgać po zupy, mięso w tym wołowinę oraz wieprzowinę i odgrzewane potrawy.

Pacjenci po zabiegach konwencjonalnych nie mogą wdrażać diety od razu. Zaleca się, aby w czasie 2-5 miesięcy podczas jej stosowania nie przechodzić żadnego medycznego leczenia. Beruss twierdzi również, że doskonałym dodatkiem do diety będzie codzienna dawka świeżego powietrza oraz wzmożona aktywność fizyczna. Palacze powinni jak najszybciej rozstać się z nałogiem. Konieczne jest unikanie bliskiego kontaktu z żyłami wodnymi, oraz aerozolami i odświeżaczami powietrza. Ci, którzy pomyślnie zakończyli dietę nie muszą również od razu powracać do swoich starych nawyków żywieniowych. Posiłki powinny być lekkostrawne i ubogie w sól. Dodatkowo w dalszym ciągu można wypijać około 60 ml soku dziennie – zwłaszcza przez kolejny miesiąc od zaprzestania stosowania diety.

W 1987 roku twórca diety postanowił wzbogacić ją również o bulion z cebuli. Pacjenci z chorobami serca jego zdaniem powinni przyjmować jeszcze 20-40 kropli nalewki z głogu (każdego dnia). Diabetycy muszą w trakcie leczenia pozostawać pod stałą opieką lekarza i kontynuować leczenie insuliną.

Dodatkowe zalecenia wzbogacone zostały herbatę z babki lancetowatej, babki liściastej oraz islandzkiego mchu, miodunkę, mielonego bluszczu i dziewanny a także marchwicy. Zioła te dostarczają do organizmu wapń i potas. Jeśli ktoś odczuwa problemy z pęcherzykiem żółciowym dodatkowo powinien pić bulion ze strąków fasoli (zamiast bulionu z cebuli).

Herbaty opracowane przez Beruss

Beruss wyznaczył trzy herbaty dla wszystkich rodzajów nowotworów. Nazwał jest odpowiednio „sage tea”, „kidney tea” and „cranesbill tea”.

Herbata „saga tea” składa się głównie z szałwii, ziela dziurawca, mięty pieprzowej oraz melisy lekarskiej.

Druga herbata, czyli „kidney tea” składa się głównie z takich produktów jak skrzyp polny, pokrzywy, rdesta ptasiego, dziurawca zwyczajnego. Ważne jest to, aby tą herbatę stosować tylko w pierwsze trzy tygodnie diety.

Trzecią herbatą jest „cranesbill tea”, składa się z bodziszka cuchnącego i powinna być przyjmowana każdego dnia po pół szklanki zimnej herbaty.

Dowody skuteczności

Beruss nie mógł poprzeć się żadnymi dowodami naukowymi, dlatego dla potwierdzenia swojej tezy przedstawił rekomendacje od wszystkich wyleczonych przez siebie pacjentów na przełomie lat 1971 – do 1985. Uważał, że jego plan żywieniowy jest nieskuteczny jedynie wtedy, kiedy nie przestrzega się zaleceń. Wierzył, że potrafi wyleczyć miliony ludzi na całym świecie.

Według Berussa komórki nowotworowe nie są w stanie wyżywić się samym sokiem. Wiele opiera się na tym, aby nie dostarczać do organizmu białka, które potrzebne jest do prawidłowego funkcjonowania. Organizm, który się go domaga zacznie atakować komórki nowotworowe samodzielnie je eliminując.

Koniecznie podziel się tymi informacji z rodziną i przyjaciółmi! Może komuś przydadzą się te informacje i uratują mu życie! Nie zapomnij również kliknąć przycisk „Lubię to” na Facebook-u!

 

Zapisz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *