olej cedrowy z żywicą

Olej cedrowy i żywica lekarstwem na anginę i nie tylko

Olej cedrowy – posiada bardzo wiele wartości prozdrowotnych dlatego właśnie między innymi wykorzystywany jest w produkcji wielu kosmetyków. Jego unikalny skład znany od tysięcy lat. Wykorzystywany na całym świecie stanowi nieodzowny element nie tylko w kosmetologii ale także w lecznictwie naturalnym. Unikatowość oleju cedrowego polega między innymi na tym, że jak do tej pory nie udało się odtworzyć na skalę przemysłową jego składu.

Olej cedrowy właściwości

olej cedrowy z żywicąWłaściwości przeciwdziałające anginie zawdzięcza swojemu bogatemu składowi w którego wchodzi między innymi witaminę A. Jest współodpowiedzialna jest w organizmie człowieka za produkcję magnezu i jednocześnie w dużym stopniu przyczynia się do rozszerzenia naczyń krwionośnych. Bierze także udział w usprawnieniu krążenia krwi, pobudzaniu układu nerwowego a także wzmacnianiu tkanek całego organizmu ludzkiego.

Olej cedrowy to także witaminy z grupy B, B1, B2 , B3 (PP), B4. Olej roślinny otrzymywany z orzechów cedrowych pod względem wartości biologicznej przewyższa olej prowansalski, wytwarzany z oliwki europejskiej, uważany za najlepszy olej na świecie.

Olej to bogactwo nienasyconych kwasów tłuszczowych których niedobór niekorzystnie wpływa na stan ludzkiego serca, powoduje mniejszą siłę skurczu mięśnia sercowego, sprzyja powstawaniu obrzęków, pogarsza krążenie. Regularne przyjmowanie oleju cedrowego dostarcza naszemu organizmowi odpowiedniej ilości nienasyconych kwasów tłuszczowych. W tym samym jest gwarancją dobrego zdrowia i samopoczucia przez długie lata. Ale olej cedrowy to  źródło wielu mikroelementów, egzogennych aminokwasów, węglowodanów co czyni go jednym z najlepszych naturalnych produktów, wspomagających prawidłowy stan zdrowia ludzkiego organizmu.

Olejek cedrowy – wykorzystanie

Olejek cedrowy bardzo często wykorzystywany jest w aromaterapii oraz w inhalacjach zdrowotnych ponieważ jego zastosowanie wpływa prozdrowotnie na górne drogi oddechowe a jednocześnie odpręża i relaksuje. Zawiera witaminy E dzięki czemu posiada właściwości przeciwutleniające, co zmniejsza zdolność do tworzenia cholesterolu. Olejek cedrowy jest koncentratem witaminy F. Zawiera też niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe: kwas palmitynowy, stearynowy (nasycone) i maksymalny nienasyconych: kwas oleinowy (do 35,8%), gadoleinovaya (do 1,04%), linolowy (do 71,1%) i linolenowy (do 27,75%).

Z licznych właściwości oleju warto jeszcze wymienić jego działanie łagodzące podrażnienia układu pokarmowego. Wspomaganie leczenia wrzodów żołądka i dwunastnicy, regulację produkcji soków trawiennych i przyspieszanie gojenia ran oraz ich prawidłowe zabliźnianie.

Olej cedrowy z żywicą cedrową jest znany jako maść lub olejek terpentynowy. Dlaczego to idealny środek na przeziębienie i anginę? Otóż żywica wykazuje działanie antybakteryjne i antyseptyczne, jest stosowana w produkcji kremów i balsamów. Stosowana zewnętrznie pomaga usuwać cellulit, poprawiać jakość skóry, redukować zmarszczki i łagodzić i działać kojąco i odprężająco na podrażnioną skórę. Wystarczy wmasować olejek cedrowy z żywicą w ciało lub (w rozcieńczeniu oliwą z oliwek) w twarz okrężnymi ruchami, by pozwolić mu wniknąć głęboko w skórę i działać.

Wśród licznych dolegliwości zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych na które oddziałuje olejek cedrowy wymienia się w szczególności anginę, grypę, hemoroidy, alergie, liczne owrzodzenia żołądka oraz dwunastnicy, zaburzenia metaboliczne, atopowe zapalenia skóry itp.

Stosowanie oleju z żywicą cedrową do wewnątrz organizmu, wykazuje dobroczynne działanie w przypadku wielu schorzeń układu pokarmowego. Olejek terpentynowy w nim zawarty zwiększa odporność organizmu. Dodatkowo zwiększa ilość białych krwinek i zwalcza wirusy, pasożyty i patogeny. Wszystkie organy ciała zaczną funkcjonować bardziej intensywnie i efektywnie, a system immunologiczny bardziej sprawnie.

Inhalacje z olejku cedrowego – sprawdzony sposób na anginę

Składniki

  • olejek cedrowy – 6 kropli
  • woda około 0,5l

Sposób przygotowania

Do gorącej wody – nie wrzącej dodajemy  około 6 kropli olejku – całość przelewamy do miseczki i pochylamy się wdychając opary. Dla uzyskania lepszego efektu można nakryć głowę ręcznikiem.

Dawkowanie

Zaleca się inhalowanie przynajmniej dwa razy w ciągu dnia.

Jeżeli podoba ci się ten artykuł, nie zapomnij podzielić się nim z rodziną i przyjaciółmi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *