aloes żel z aloesu

Aloes – naturalny środek w walce z łuszczycą, chorobami skóry

Aloes – naturalny środek w walce z łuszczycą? Ludzie od wieków szukają naturalnych metod walki z różnymi chorobami które ich dotykają. Często metodą prób i błędów lub tak jak w obecnych czasach na podstawie skomplikowanych laboratoryjnych badań odkrywają naturalne produkty które dzięki swojemu unikatowemu składowi wpływają korzystnie na różnego rodzaju schorzenia. Tak też jest w przypadku łuszczycy i aloesu.

Łuszczyca to choroba skóry

aloes żel z aloesuŁuszczyca to długotrwałą i niestety w większości przypadków nawracająca choroba zapalna skóry. Statystycznie szacuje się że choruje na nią jedna na pięćdziesiąt osób. Nie ma określonego wieku w którym choroba może wystąpić, można powiedzieć iż łuszczyca jest nieprzewidywalna. Tym bardziej warto wiedzieć jak jej skutecznie i jednocześnie w sposób naturalny przeciwdziałać lub przynajmniej w znacznym stopniu minimalizować jej efekty działania. Pomimo licznych i wieloletnich badań nadal nie znany jest do końca mechanizm który ponosi odpowiedzialność za powstawanie łuszczycy, jednak wskazuje się na dziedziczność tej choroby.

Proces odnowy skóry w sposób naturalny trwa około 30 dni, wówczas to komórki które znajdują się w głębi  naskórka przedostają się na tak zwany pierwszy ogień. W przypadku chorych na łuszczycę czas przedostania się na powierzchnię komórek jest znacznie zmniejszony i wynosi średnio około 4 dni. Wówczas skóra przypomina tarkę z charakterystycznym łuszczeniem się.

Aloes pobudza i usprawnia dzięki antrachinonom

Aloes nie tylko w walce z łuszczycą znany jest od wielu lat. Jego właściwości sprawiają iż jest on unikatowym produktem naturalnym oddziałującym na wiele aspektów nieprawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. To dzięki zawartości znacznej ilości antrachinony czyli enzymu który wykazuje potwierdzone naukowo silne działanie antybiotyczne ale nie tylko, także przeciwwirusowe. Aloes w walce z łuszczycą posiada szereg właściwości które przyspieszają procesy gojenia się ran i eliminuje efekt powstawania ran.

Aloes zwalcza łuszczyce w zależności od stopnia jej występowania. Warto sięgnąć po niego jako naturalne źródło w walce z tą nieprzyjemną chorą. Niezastąpiony ze względu na zawartość licznych kwasów aloesowych które odpowiedzialne są za silne działanie bakteriobójcze. Zawiera także:

 • emodynę która w naturalny sposób eliminuje oraz przeciwdziała występowaniu różnego rodzaju infekcjom,
 • aloina wykazuje bardzo skuteczne i silne właściwości przeciwbólowe oraz wyciszające,
 • kwas chryzofanolowy – wykorzystywany jest w praktyce także w przemyśle farmakologicznym głównie jako składnik preparatów o przeznaczeniu dermatologicznym.

Aloes jako naturalny środek w walce z łuszczycą wykazuje działanie nawilżające na zmienione chorobowo obszary skóry, tworząc jednocześnie warstwę ochronną dla uszkodzonych tkanek. Dlatego właśnie stanowi wspaniałe i niezastąpiony środek do walki z łuszczycą. Nie bójmy się go stosować.

Aloes wrogiem łuszczycy – przepis

Każdy z powodzeniem w domowych warunkach może hodować tą wspaniała roślinę. Nie jest ona skomplikowana w hodowli i prosta w utrzymaniu. Przynosi ulgę i pomoc chorym na łuszczycę dlatego warto zaopatrzyć się w tę bogatą roślinę i czerpać z niej to co najlepsze.

Aloes przeciw łuszczycy – składniki

 • aloes – żywa roślina
 • około 400 mg sproszkowanej witaminy C

Krok po kroku jak przygotować najskuteczniejszą żel z aloesu na łuszczyce

Bardzo ważne jest aby odpowiednio przygotować roślinę do wykonania preparatu. W tym celu należy:

 1. Odłamać zewnętrzne liście rośliny
 2. Obrać je przy pomocy noża z zewnętrznej powłoki
 3. Uzyskany naturalny preparat wewnętrzny rośliny umieść w wysokim naczyniu
 4. Użyj blendera lub miksera do rozdrobnienia
 5. Po uzyskaniu jednolitej mazi- żelu dodaj witaminę c
 6. Całość wymieszaj do uzyskania jednolitej masy.

Niezawodny żel z aloesu – dawkowanie

Przygotowany żel można stosować kilka razy dziennie. Ważne jest aby przechowywać go w zamkniętym słoiczku  w chłodnym miejscu wówczas jego skuteczność w działaniu wydłuża się do kilku miesięcy.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *