Omułek zielonowargi

Omułek zielonowargi – ekstrakt z omułka na ból stawów i obrzęków

Omułek zielonowargi – to małże zielone które są hodowane w szczególności na wybrzeżach Nowej Zelandii. Liczne badania potwierdziły iż małże zielone posiadają liczne składniki odżywcze i lecznicze które w doskonały sposób oddziałowujący na organizm ludzki. Aby nie zakłócać w znacznym stopniu ich naturalnego środowiska zdecydowano się na uprawę hodowlaną omułka zielonowargiego co stanowi doskonałą alternatywę i stwarza ogromne możliwości wykorzystania prozdrowotnego tej małży.

Omułek zielonowargi właściwości

Omułek zielonowargiPoszukiwanie co raz to nowszych form leczenia, poznawanie właściwości oraz zastosowania naturalnych elementów przyrody żywej daje ogromne możliwości medycynie która wspomaga wiele stanów chorobowych człowieka. Wyciąg z omułka zielonowargowego czyli małży zielonej jest naturalną alternatywą w leczeniu. Dzięki cennym składnikom aktywnie likwiduje ból i obrzęki. Nowozelandzkie zielone małże są zaliczane do najbardziej ekologicznych owoców morza. Ekstrakt z nich jest bogaty w źródło żelaza, glikozaminoglikany i betainy.

Omułek zielonowargi – składniki zdrowotne

Składniki zawarte w małżach wzajemnie się uzupełniają dzięki czemu wykazują wspaniałe właściwości lecznicze w walce z bólami stawów i obrzękami. Zawdzięczają to w szczególności bogatej zawartości aminocukrów zwanych glukozaminoglikanami (GAG), fosfolipidów, steroli, aminokwasów, kwasów tłuszczowych typu omega-3, kwasu krzemowego, substancji mineralnych, pierwiastków śladowych (wapń, jod, żelazo, fosfor, potas, selen, sód, cynk) oraz witamin E, C, A, D1, D3, B1, B2, B6, B12 oraz B3, B5.

Oprócz wysokiego udziału glikozaminoglikanów, ekstrakt z małży zielonej zawiera także kwasy tłuszczowe omega-3, które pełnią niezastąpioną rolę w profilaktyce chorób układu sercowo-naczyniowego oraz kwas krzemowy odpowiadający za to, aby tkanka łączna pozostawała zdrowa i elastyczna.

Omułek zielonowargi – zastosowanie

Jeśli doskwierają ci dolegliwości reumatyczne to omułek zielonowargi stanowi doskonałą odpowiedz na te problemy. Istnieje szereg walorów które przyczyniają się do jego zastosowania i są to miedzy innymi:

 • produkt w 100% naturalny,
 • zdrowa, nieprzetworzona postać,
 • silne właściwości przeciwzapalne,
 • eliminuje i zmniejsza ból,
 • zwiększa ruchomość stawów,
 • wspomaga leczenie artrozy i zapalenia stawów,
 • wspomaga w regeneracji tkanki kostnej i stawów,
 • zmniejsza bóle i obrzęk stawów,
 • uzupełnia smarujące płyny stawowe,
 • wspomaga w odnowie chrząstki stawowej,
 • zmniejsza zesztywnienie i ból stawów,
 • wskazany przy alergiach, egzemie i łuszczycy,
 • zmniejsza duszności przy astmie i infekcjach dróg oddechowych,
 • doskonałe uzupełnienie żywieniowe dla seniorów, sportowców oraz wszystkich, którzy chcą zadbać o swoje stawy i sprawność ruchową.

Ekstrakt z zielonych małż poleca się osobom, które mają problemy z poruszaniem się. Wszystkim, których organizmy ze względu na wiek nie wytwarzają wystarczających ilości kwasu hialuronowego. Ekstrakt z małży zawiera składniki, które wiążą wodę w organizmie, co wpływa korzystnie na chrząstkę.

Warto pamiętać iż nie tylko warzywa czy owoce zapewnią nam odżywcze składniki niezbędne do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Dary morza także zawierają ukryte w sobie substancje, których działanie może mieć zbawienny wpływ na nasze zdrowie.

Ekstrakt z omułka zielonowargowego dostępny jest w sklepach ze zdrową żywnością. Bardzo ważne by dokładnie zapoznać się z informacja na opakowaniu. Zaleca się przyjmowania nie więcej niż trzech kapsułek dziennie.

Ekstrakt z nowozelandzkiej małży zielonej (omułka zielonowargowego) stanowi naturalną alternatywę dla konwencjonalnych środków.

Komentarze

 1. Biorę omułek już trochę ponad miesiąc 3 x dziennie i jak na razie poprawy nie czuję, ale jeszcze mam 1 opakowanie całe x 150 kapsułek, może wówczas poczuję poprawę – to może po tych 3 miesiącach. Wiadomo to nie jest tabletka przeciw bólowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *