jukka

Jukka czyli super detox drink – najlepszy odtruwacz organizmu

Jukka to powszechnie znana roślina, znana ale nie jako źródło cennych wartości tylko raczej jako roślina ozdobna, dekoracyjna czy ogrodowa. Wszystkie badania dowodzą że jest to nieocenione dobro, bogate w liczne właściwości które przyczyniają się do poprawy kondycji całego organizmu, oczyszczenie go z toksyn i wszelkich zbędnych i szkodliwych dla zdrowia elementów.

jukkaRoślina ta pochodzi Stanów Zjednoczonych, Meksyku i Karaibów. Pomimo że jest to roślina ciepłolubna jest także odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne.

Jukka – właściwości

Całkowite oczyszczenie organizmu jest nam nie tylko potrzebne, jest nam życiowo niezbędne, dlatego, że tylko czysty organizm, wolny od „wewnętrznego brudu”, może funkcjonować harmonijnie i właściwie. Oczyścić swój organizm, popraw procesy trawienia i metabolizmu, skutecznie zrzuć zbędne kilogramy i czuj się zdrowiej każdego dnia. Jukka ci w tym pomoże ponieważ zawiera w sobie:

– saponiny – zawarte w juce saponiny są skuteczne w leczeniu stawów i kości. Indianie często aplikowali maści z jukki na bóle reumatyczne oraz osobom ze sztywnością stawów. Oprócz tego, że jukka uzupełnia mikroelementy potrzebne stawom i kościom, redukuje ból związany z ich schorzeniem. Posiada liczne działanie moczopędne, detoksykacyjne i przeciwzapalne, wzmagają wydzielanie śluzu, soków trawiennych i żółci

antyoksydanty – to grupa związków chemicznych mających zdolność neutralizowania RTW, przyczyniają się do zapobiegające uszkodzeniom komórek. Wolny rodnik trafiając na cząsteczkę będącą antyoksydantem otrzymuje od niej brakujący elektron. Sam przeciwutleniacz natomiast staje się cząsteczka neutralną i jest wydalany z organizmu.

enzymy – jest to grupa białek działających w komórkach i płynach ustrojowych żywych organizmów jako biokatalizatory reakcji biosyntezy i rozkładu.

To właśnie powyższe związki czynią z jukki super naturalne lekarstwo którego podstawową funkcję stanowi detoksykacja całego organizmu człowieka.

Jukka – wyciąg z jukki:

 • oczyszcza organy zewnętrzne ze szkodliwych toksyn,
 • spełnia funkcję aktywizującą enzymy,
 • regeneruje błony śluzowej jelit,
 • przyczynia się do odbudowy flory bakteryjnej,
 • redukuje zaburzeniach trawienia,
 • wspomagająco przy zapaleniem okrężnicy,
 • wspomaga wchłanianie potrzebnych substancji odżywczych,
 • wzmacnia i reguluje procesy wydalania,
 • niezbędna w leczeniu zapalenia stawów.

Oczyszczający koktajl – detoks z jukki – przepis

Niestety świeże owoce jukki są raczej trudno dostępne ale można się postarać i poszukać a na pewno znajdziemy je w dużych znanych supermarketach lub sklepach ze zdrową żywnością.

Składniki:

 • owoce jukki – ½ kg
 • woda – 1l
 • jogurt naturalny  -250g
 • maliny – 100g

Sposób przygotowania niezawodnego koktajlu z jukki

Najpierw w swoje dłonie chwytamy jukke, która należy dokładnie umyć. Następnie obrać ze skórki – dość cienko aby nie wyeliminować drogocennych właściwości. Kolejnym krokiem jest przecięcie jukki na pół o wyeliminowanie z niej twardego włókna które jest w środku owocu. Kroimy owoc w kostkę wielkości 2 na 2 cm i umieszczamy całość w garnku. Zalewamy wodą i gotujemy przez około 45 minut tak aby owoc był miękki ale się całkowicie nie rozpadał. Odcedzamy wodę a jukke umieszczamy w blenderze (musi być zimna). Dodajemy maliny oraz jogurt i mielimy na miazgę.

Dawkowanie

Koktajl w dawce nie przekraczającej 250 ml zaleca się pic codziennie przez około 1 tydzień. Po dwóch tygodniach można powtórzyć detoksykacje.

Komentarze

 1. witam ciekawy artykul,chcialabym sie dowiedziec jak wyglada owoc z jukki ,do tej pory nie widzialam i nie slyszalam o takim owocu…

 2. Szczerze mówiąc nie wiem skąd miałabym taką jukkę wziąć. Dlatego moją detox drink jest zwykle napar z ziół rumianku. Uwielbiam ten z herbapolu lublin, stosuje od lat i dobrze działa na moje jelita.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *