Szukaj
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Olej kokosowy na ubytki w zębach i wszelkie choroby jamy ustnej

Stomatolodzy na pewno Ci tego nie powiedzą! Poznaj łatwy sposób na walkę z ubytkami w zębach. Wszystko czego potrzebujesz do olej kokosowy!

olej kokosowyProblemy stomatologiczne są zjawiskiem powszechnym, które dotyka ludzi w różnym wieku, na całym świecie. Każdy wie, jak ważna jest prawidłowa higiena jamy ustnej – nie tylko ze względu na możliwość wyeliminowania nieświeżego oddechu i przebarwień na zębach, ale również dla dobrej kondycji zdrowotnej w jamie ustnej. To właśnie dzięki prawidłowej higienie można ustrzec się przed występowaniem wrzodów jamy ustnej, ubytków i kamienia nazębnego.

fb

Kliknij "Polub tę stronę", a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami.

Kliknij "Polub tę stronę", a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami.

fb

Oczywiście pasta i płyn do płukania jamy ustnej to nie wszystko. Badania przeprowadzone w 2012 roku przez Athlone Institute of Technology dowiodły, że enzym modyfikowany w oleju kokosowym daje możliwość skutecznego neutralizowania szkodliwych bakterii rozwijających się w jamie ustnej. Testy te wykazały, że olej zwalcza bakterie z grupy Streptococcus, Candida albicans i Strep mutans. Bakterie te są najczęstszymi prowodyrami chorób jamy ustnej.

Doktor Damien Brady prowadzący badania sądzi, że enzym modyfikowany w oleju kokosowym jest nie tylko niezwykle korzystnym, ale również bezpiecznym składnikiem, którego można używać jako produkt do higieny jamy ustnej. Z całą pewnością jego stosowanie jest lepszym rozwiązaniem niż sięganie po niektóre substancje chemiczne. Badania, które mają temu dowieść jednoznacznie wciąż jednak trwają. Dopiero po uzyskaniu ostatecznych wyników olej kokosowy będzie mógł być stosowany w produktach do pielęgnacji stomatologicznej. Na chwilę obecną zwolennicy medycyny naturalnej zalecają, aby olej kokosowy był stosowany jako środek do płukania jamy ustnej. Podczas regularnego stosowania enzym może dostarczyć wielu korzyści zdrowotnych bez narażania się na wystąpienie jakichkolwiek skutków ubocznych.

Metoda płukania ust olejem kokosowym

Metoda polegająca na higienie jamy ustnej z użyciem oleju kokosowego obejmuje zastosowanie jednej łyżki oleju kokosowego. Olejem płucze się usta przez około 10-20 minut. Ma to na celu usunięcie licznych bakterii. Wprawdzie sposób ten dopiero zaczyna zdobywać popularność, ale prawda jest taka, że medycyna ajurwedyjska zna go już od wielu, wielu lat.

Cała tajemnica skuteczności oleju kokosowego w pielęgnacji jamy ustnej skrywa się w kwasie laurynowym, który jest doskonałą bronią do zwalczania wszelkich szkodliwych bakrerii.

Mnóstwo osób nie wie wciąż jak dostosować dawkę oleju kokosowego do swoich potrzeb, aby faktycznie móc osiągnąć spodziewany efekt i w jaki sposób go stosować. Specjaliści stomatologii apelują, żeby pod żadnym pozorem nie połykać oleju po wypłukaniu ust! Znajdują się w nim przecież bakterie, które mogą mieć bardzo niekorzystny wpływ na układ pokarmowy – jeśli się do niego dostaną. Całą mieszankę należy wypluć, a jamę ustną dokładnie wypłukać.

Ostatnia uwaga – płukanie ust olejem kokosowym nie zastępuje regularnego szczotkowania zębów. Dotychczasowe, zdrowe zwyczaje powinny zostać niezmienione. Olej ma być jedynie dodatkową formą pielęgnacji zębów i jamy ustnej.


2 Komentarze

  1. Moj maz pluka usta olejem kokosowym od ponad miesiaca. Zszedl mu caly kamien i zeby wyjasnialy o jakies trzy tony.od wczoraj dolaczylam do niego.

  2. Stosuję olej kokosowy od 4 miesięcy ,zęby wybielały,dziąsła przestały krwawić,małe czarne plamki na zębach (początki próchnicy) prawie znikły ,zobaczymy co będzie dalej 😉

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *