Zioła – twój sposób na walkę z uporczywym kaszlem

Zgodnie z definicją, kaszel to bezwarunkowa reakcja skurczowa, powstająca m.in. na skutek podrażnienia błony śluzowej górnych dróg oddechowych. W praktyce opisywana reakcja jest z reguły jednym z pierwszych objawów infekcji bakteryjnej bądź wirusowej. Jak poradzić sobie z uporczywym kaszlem? Sposobów jest wiele; począwszy od syropów, poprzez preparaty w spray’u hamujące odruch kaszlu, a skończywszy na domowych metodach w postaci napoju na bazie mleka i miodu. Jeśli jednak pragniesz wyeliminować kaszel w sposób szybki, skuteczny, a zarazem w pełni naturalny, to sięgnij po… zioła!

Jakie zioła na kaszel?

Kwiat ślazu

Ślaz dziki – zwany również guziczkowym zielem, ślazem leśnym czy nawet kędzierzawcem – to nic innego, jak tylko popularna malwa. Ślaz działa osłaniająco na górne drogi oddechowe i łagodzi podrażnienia gardła, eliminując tym samym nieprzyjemne uczucie „swędzenia”. Napar z kwiatów opisywanej rośliny wykazuje działanie powlekające i osłaniające, w związku z czym polecany jest zwłaszcza osobom pragnącym pozbyć się wydzieliny towarzyszącej stanom zapalnym dróg oddechowych. Poza tym pomaga w dolegliwościach układu pokarmowego, takich jak m.in. zaparcia czy podrażnienie żołądka.

Herbata ziołowa Moje Oskrzela

Herbata ziołowa Moje Oskrzela to godna polecenia mieszanka, w skład której wchodzą skuteczne zioła na kaszel, takie jak m.in. oman wielki, sosna zwyczajna, macierzanka piaskowa, bez czarny czy też ziele prawoślazu. Suplement wspomaga odruch odkrztuszania, wspiera prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego, a nawet przyczynia się do poprawy procesu trawienia.

Herbata na przeziębienie

Herbata na przeziębienie to świetnie skomponowana mieszanka ziół, która – jak wskazuje na to już sama nazwa – pomaga w walce z przeziębieniem. W jej składzie znajdziemy zioła takie jak kwiat czarnego bzu (wykazuje działanie napotne i wzmacniające), liść tymianku (działa antyseptycznie i rozkurczająco na drogi pokarmowe), owoc dzikiej róży (stanowiący bogate źródło cennej dla organizmu witaminy C) czy też korę wierzby (będącą naturalnym prekursorem Aspiryny).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *