okrężnicę

Sok oczyszczający okrężnicę – pozbyć się toksyn z organizmu

Oczyść swoją okrężnicę! Eksperci na całym świecie potwierdzają, że większość chorób przewlekłych rozpoczyna się właśnie w jelitach. Problemy trawienne są nierozerwalnie powiązane z żołądkiem i jelit. W prawidłowym funkcjonowaniu przewodu pokarmowego niezwykle istotną rolę odgrywa również jego niewielki odcinek – okrężnica. To właśnie na niej się dziś skupimy.

okrężnicęJelito grube odpowiedzialne jest za usuwanie odpadów metabolicznych z organizmu i regulację procesu jego nawodnienia. Funkcja okrężnicy może być zagrożona przez chroniczne zaparcia, zaburzenia jelit a nawet zespół jelita drażliwego, który jest coraz częściej pojawiającym się w organizmie schorzeniem.

Jelita wchłaniają substancje odżywcze z żywności i zapobiegają przedostawaniu się do narządów szkodliwych bakterii i toksyn. Nieprawidłowa dieta i częste odwodnienie powodują, że odpady żywnościowe nie są prawidłowo eliminowane. Wpływa to na stan błony śluzowej oraz ogólną kondycję narządów. Z biegiem czasu nieprawidłowa funkcja jelit może prowadzić do powstania polipów, zapalenia i wzrostu guzów nowotworowych oraz nowotworowych w okrężnicy.

Jak oczyścić jelito grube

Aby skutecznie oczyścić jelito grube z toksyn i odpadów konieczne jest unikanie wszelkich substancji, które mogą powodować jego rozdrażnienie i dysfunkcję. Ważne jest również to, aby przez cały proces detoksykacji jelita utrzymywać wysoki poziom nawodnienia organizmu.

Przed procesem detoksykacji należy skonsultować się z lekarzem zwłaszcza w przypadku ciąży, przewlekłych chorób przewodu pokarmowego lub chronicznie nawracających bólów o różnym podłożu.

Poniżej wykaz składników, których potrzebujesz do przeprowadzenia detoksykacji jelita grubego:

Składniki:

  • ½ szklanki 100% soku jabłkowego
  • 2 łyżki świeżo wyciśniętego soku z cytryny
  • 1 łyżeczka świeżego soku imbirowego
  • ½ łyżeczki soli himalajskiej
  • ½ szklanki ciepłej wody

Jak przygotować?

Zacznij od podgrzania filtrowanej wody na małym ogniu w rondelku. Nie doprowadzać do wrzenia. Podgrzewać do takiej temperatury, którą później z łatwością będzie można spożyć. Jeżeli zagrzejemy zbyt mocno – pozostawiamy do przestygnięcia.

Wodę przelewamy do szklanki a następnie dodajemy sól himalajską mieszając tak długo, aż się rozpuści. Na sam koniec dodajemy sok jabłkowy, imbirowy i cytrynowy. Mieszamy ponownie i pijemy trzy razy dziennie przed każdym posiłkiem. Leczenie powinno potrwać tydzień.

Składniki aktywne

Cytryna zapewnia działanie przeciwbakteryjne oraz przeciwutleniające, które chronią tkanki jelita grubego. Cytryna wykazuje wysokie właściwości alkalizujące i dodatkowo oczyszcza wątrobę.

Imbir doskonale radzi sobie z komórkami nowotworowymi i zapobiega ich rozprzestrzenianiu się. Chroni przed złośliwym nowotworem jelita grubego i zwalcza stany zapalne usprawniając proces trawienia.

Sok jabłkowy hamuje wzrost raka jelita grubego i neutralizuje wolne rodniki. Jest bogaty w witaminę C, tiaminę, ryboflawinę, witaminę B6, potas i magnez.

Sól himalajska posiada mnóstwo minerałów, które poprawiają oddziaływanie nerwów na bodźce. Zwalcza zapalenie i pomaga wyeliminować uprzykrzający życie ból. Poprawia również skurcze mięśni.

Jeżeli nawet po zakończonej kuracji chcesz kontynuować jej efekty wystarczy, że ten sam sok będziesz pić raz w tygodniu. W ten sposób zapewnisz sobie poprawne funkcjonowanie jelita grubego oraz okrężnicy. Powinieneś również pić dużo wody mineralnej i częściej sięgać po warzywa i owoce bogate w błonnik. Regularnie wykonuj również ćwiczenia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *