ocet jabłkowy

Ocet jabłkowy – dlaczego warto stosować go w swojej diecie?

Ocet jabłkowy – wszelkie przeprowadzone badania dowiodły, że ocet jabłkowy ma silne właściwości poprawiające ogólny stan zdrowia. Jest to skuteczne remedium na walkę z licznymi schorzeniami. Wystarczy tylko regularnie, każdego ranka przyjmować jedną łyżeczkę octu jabłkowego, aby szybko dostrzec poprawę samopoczucia.

Oto dziesięć powodów, dla których warto stosować ocet jabłkowy w swojej codziennej diecie

Wzmacnia i wybiela zęby

Wystarczy każdego ranka wypłukać zęby po umyciu octem jabłkowym a już po kilku dniach staną się one mocniejsze i bielsze.

Jest bogaty w potas

Wysoka zawartość potasu w occie jabłkowym sprawia, że mięśnie zaczynają rozwijać się zdrowiej. Potas bierze również udział w poprawnej pracy serca.

Przywraca równowagę pH

Ocet jabłkowy doskonale nadaje się do przywracania prawidłowej równowagi pH w organizmie. A wszystko to dzięki dużej zawartości kwasu octowego w jego składzie.

Działa przeciwwirusowo

Okazuje się, że ocet jabłkowy ma silne właściwości przeciwwirusowe, dzięki czemu zwalcza mnóstwo infekcji. Zmniejsza też podatność na alergie.

Pomaga usunąć toksyny z organizmu

Jego właściwości sprzyjają detoksykacji organizmu eliminując toksyny w wątrobie.

Pomaga utrzymać poziom cukru i ciśnienia pod kontrolą

Dodanie octu jabłkowego do posiłku zwiększy stężenie insuliny i zapobiegnie absorpcji niezdrowych tłuszczów do organizmu.

Sprzyja utracie wagi

Okazuje się, że ocet jabłkowy pomaga osobom borykającym się z otyłością i nadwagą. Przyspiesza bowiem rozpad tłuszczów w organizmie. Wystarczy każdego ranka wypijać jedną szklankę wody z dodatkiem łyżki octu jabłkowego a efekty zauważalne będą niemalże od razu

Poprawia kondycję skóry i niweluje niedoskonałości

Ocet świetnie radzi sobie z przebarwieniami. Wystarczy wetrzeć go w miejsce zmienione i zabezpieczyć je bawełnianą szmatką pozostawiając na całą noc.

Korzystnie wpływa na kondycję włosów

Należy umyć je raz dziennie octem jabłkowym a szybko nabiorą blasku i jedwabistej gładkości.

Pomaga w leczeniu oparzeń słonecznych

Wystarczy zanurzyć czysty ręcznik w occie jabłkowym i posmarować oparzenia. Skóra go wchłonie a ból wkrótce zniknie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *