nerek

Problemy z nerkami? 10 ziół, które poprawią pracę Twoich nerek

Współczesny świat wnosi w nasze życie mnóstwo pozytywnych zmian, co czyni je bardziej komfortowym. Jednak ta poprawa stylu życia pociąga za sobą również szereg niekorzystnych czynników, które mają niezwykle negatywny wpływ na na nasze zdrowie, które często, na własne życzenie, niszczymy nieodwracalnie.

nerekZwiększone stężenie zanieczyszczeń, toksyny środowiskowe, pestycydy stosowane w żywności, oraz liczne środki chemiczne wzbogacające na przykład wodę mają degradacyjny wpływ na stan zdrowia. Najbardziej narażone są nerki, ponieważ nie są w stanie odfiltrować wszelkich dostających się do organizmu zanieczyszczeń. Utrzymanie nerek w dobrej kondycji powinno stać się wręcz priorytetem a poniżej przedstawiamy dziesięć ziół, które mogą Ci w tym pomóc.

  1. Seler

Niesamowity produkt posiadające wysokie właściwości moczopędne. Oznacza to, że pomaga organizmowi wypłukać wszelkie toksyny, które wydalane są wraz z moczem, poprzez wzmożoną stymulację jego oddawania. Seler bogaty jest również w mnóstwo składników odżywczych, które pobudzają nerki do pracy i zapobiegają pojawianiu się infekcji oraz groźnych kamieni nerkowych.

  1. Jedwab kukurydziany

Doskonały, naturalny suplement diety dla osób borykających się z często nawracającymi infekcjami pęcherza moczowego. Testy wykazują, że jedwab kukurydziany przeciwdziała także kamicy nerkowej i ZUM. Posiada wysokie właściwości moczopędne, dzięki którym wspomaga wydalanie toksyn z organizmu wraz z moczem.

  1. Korzeń mniszka lekarskiego

Przeprowadzone badania dowodzą, że mniszek lekarski również wykazuje wysokie właściwości moczopędne, przez co przypisuje się mu wspomaganie nerek i wątroby. Spożywanie go zapobiega retencji wody w organizmie i pomaga w łagodzeniu wszelkich podrażnień układu moczowego.

  1. Imbir

Ma mnóstwo dobroczynnych dla organizmu właściwości, dlatego mówi się, że pomaga również nerkom. Oczyszcza je i wypłukuje szkodliwe toksyny. Poprawia także trawienie i metabolizm. Świetnie sprawdza się w także w detoksykacji wątroby.

  1. Skrzyp polny

Silny diuretyk, który stymuluje produkcję moczu. Pomaga wypłukać wszelkie szkodliwe toksyny z organizmu. Wykazuje wysokie właściwości przeciwutleniające. Jest niezwykle korzystny dla ogólnej kondycji naszych nerek.

  1. Prawoślaz

Moczopędne właściwości prawoślazu pobudzają nerki wzmożonej produkcji moczu, co chroni nerki i oczyszcza je z toksyn. Działa korzystnie również na drogi moczowe i pęcherz. Kobiety w ciąży, karmiące i diabetycy nie powinni jednak sięgać po produkty zawierające prawoślaz.

  1. Pietruszka

Jest to jedno z najskuteczniejszych ziół wspomagających oczyszczanie nerek poprzez swoje właściwości moczopędne. W składzie zawierają się związki apiolu oraz mirystycyna, które za to odpowiadają. Pietruszki warto unikać będąc w ciąży.

  1. Pokrzywa

Jest silnym diuretykiem, który pomaga w oczyszczaniu nerek poprzez stymulację produkcji moczu, wraz z którym wydalane są wszelkie szkodliwe odpady metaboliczne. Pokrzywa zwalcza bakterie, zmniejsza ryzyko pojawienia się infekcji, oraz zapobiega powstawaniu kamieni nerkowych.

  1. Kurkuma

Jest uniwersalnym lekiem na mnóstwo schorzeń. Od lat znamy jej właściwości oczyszczające nerek. Odtruwa również wątrobę oraz krew. Wykazuje niezwykle silne właściwości przeciwzapalne, dzięki czemu jest jednym z najlepszych pośród domowych sposobów zapobiegania infekcjom układu nerkowego.

  1. Mącznica lekarska

Mącznica lekarska swoje właściwości moczopędne zawdzięcza obecności glikozydów fenolowych zwanych arbutyną. Pomaga zwalczać wszelkie infekcje nerek i usuwa z nich bakterie oraz toksyny. Zapewnia równowagę pH moczu chroniąc go przed nadmierną kwasowością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *