zakwaszenie organizmu

Zakwaszenie organizmu? Najlepszy przepis na odkwaszenie organizmu!

Zakwaszenie organizmu jest efektem stosowania nieodpowiedniej diety. Bezustannie w naszej codziennej diecie znajdują się wysoko przetworzone produkty, które zaburzają równowagę kwasowo-zasadową, a w konsekwencji prowadzą do problemów zdrowotnych. Wiele osób czytających te informacje może mieć wysoki poziom kwasowości w swoim ciele. Niestety ale zakwaszony organizm jest doskonałym środowiskiem dla raka.

zakwaszenie organizmuW 1931 roku Dr. Otto Warburg otrzymał nagrodę Nobla za udowodnienie, że rak doskonale rozwija się w warunkach beztlenowych lub kwaśnych. Innymi słowy zakwaszenie organizmu jest odpowiedzialne za sprzyjanie rozwoju raka. Z tego względu wysoki poziom kwasowości organizmu, może przekazywać nam informację, że w naszym organizmie rozwija się rak. Doktor Warburg udowodnił, że obniżone oddychanie komórek powoduje powstawanie raka. Głównym powodem jest brak tlenu na poziomie komórkowym. Brak tlenu w komórkach za sprawą niskiej kwasowości prowadzi do fermentacji komórek.

Jak powstaje zakwaszenie organizmu?

Zdrowe komórki ulegają niekorzystnym zmianom, kiedy ilość tlenu przed dłuższy czas nie jest dostarczana do komórek. Brak tlenu w komórkach powoduje, że proces przemiany glukozy w energię staje się zaburzony. W takim przypadku powstaje kwas mlekowy, a głównym powodem jest fermentacja powstająca w komórkach. Kwas mlekowy jednocześnie obniża pH w komórkach i niszczy zdolność DNA i RNA do podziału komórkowego. Wtedy komórki rakowe zaczynają się rozmnażać.

Elektem ubocznym powstania kwasu mlekowego jest pojawienie się silnego bólu miejscowego, na skutek niszczenia enzymów komórkowych. W ten sposób szybko rozwija się rak z rdzeniem martwych komórek. To właśnie udowodnił Dr. Warburg w swojej pracy za którą otrzymał Nobla.

Co robić z zakwaszonym organizmem?

Prawidłowa kwasowość organizmu jest niezwykle ważna, więc musimy o nią zadbać. Najważniejsze w tym przypadku jest zmiana diety. Istnieje wiele produktów, które regulują poziom kwasowości organizmu, do kilku z nich zaliczamy:

Przepis na odkwaszenie organizmu

Jeżeli uważasz, że twój organizm jest zakwaszony, możesz wykorzystać domowe produkty do obniżenia wysokiej kwasowości organizmu. Podstawowymi objawami zakwaszenia organizmu są bóle stawów, zimne stopy lub dłonie, zmniejszony popęd płciowy, wrażliwość chemiczna, zgaga, metaliczny smak w ustach oraz bóle mięśniowe. Występowanie któregokolwiek z objawów może oznaczać, że mamy zakwaszenie organizmu.

Składniki:

Przyrządzenie i spożycie:

 1. Wymieszaj składniki z sobą (uwaga zaczną się pienić)
 2. Poczekaj, aż proces pienienia zatrzyma się, a następnie dodaj 16 łyżek wody
 3. Wypij całość za jednym zamachem.

Powyższy przepis jest skutecznym rozwiązaniem na zakwaszenie organizmu, ale również może pomóc zmniejszyć ilość kwasu żołądkowego oraz zmniejszenie kwasicy.

 

Komentarze

  1. ok. czyli jedna szklanka przed 3 dni. później przerwa jak długa? i przez jakndlugo to stosować? Jeśli można by było uzyskać odpowiedź. mam nadzieje ze soda nie zezre mi żołądka

 1. Tak pije ocet jabłkowy na odkwaszenie organizmu i POMAGA!!!! powinno sie pić 20 minut przed każdym posiłkiem wiec ocet ten kupimy w każdym sklepie spożywczym. Polecam. 2 łyżki od zupy octu na 0.5 szklanki wody.

 2. Jak dla mnie to to bardzo dziwne jest… Bo przecież soda powoduje w żołądku środowisko bardziej zasadowe, zoobojętnia kwasy. Natomiast ocet jabłkowy zakwasza żołądek, pobudza soki (co jest dobre).
  Używanie tego jedno z drugim to dziwny pomysł bo oba środki działają odwrotnie do siebie.

  1. masz rację, dlatego sodę powinno się pić około pół godziny przed posiłkiem bo ona działa zasadowo, a żołądek żeby trawić potrzebuje kwaśnego środowiska, więc po posiłku dobrze jest wypić ocet jabłkowy.

 3. ja polecam zwykłe krowie świeże mleko,kwasimy i po 0,5 litra co dzień przez 3 dni,potem zachowawczo co najmniej raz w tygodniu,nie każdy toleruje sodę,nie każdy krowie mleko ale dawniej w piątek było obecne obowiązkowo do drugiego,obecne kupcze absolutnie nie nadaje się!

 4. Radziłbym doczytać pracę a nie powielać bzdury. To rak powoduje zakwaszenie, a nie zakwaszonie powoduje raka. Warburg stwierdził w jakim środowisku rak się rozwija, a nie w jakim powstaje. Niestety jego pracę nad uduszeniem raka tlenem lub zaglodzeniem brakiem glukozy spelzly na niczym. Rak to przetrwa. Raka niszczył promieniowaniem ale nikt zdrowy nie będzie dawał się napromieniowywac tak jak nikt zdrowy nie potrzebuje jakiegoś odkwaszania to są mity i bzdury. Wynikające z błędnej interpretacji.

 5. Kto hest autorem artykulu o zakwaszaniu w organizmie? Ten artykul w blad wprowadza czytelnikow. Odniose Siw tylls so deoch bledow;
  1) produkcja kwasu mlekowego w komórkach jest czymś normalnym, to raz
  2) piszecie; „Kwas mlekowy jednocześnie obniża pH w komórkach i niszczy zdolność DNA i RNA do podziału komórkowego. Wtedy komórki rakowe zaczynają się rozmnażać.” –
  – czysta bzdura! Kim jest osoba która śmie pisać takie bzdury na tak ważny (ciężki) temat?
  Gdyby zdolność dzielenia się DNA i RNA była zniszczona, nie powstała by komórka rakowa! Komórka rakowa powstaje poprzez nie kontrolowane dzielenie się komórek! Zniszczony jest natomiast naturalny proces kontrolny w komórce. Zdrowa komórka zatrzymuje niepoprawnie utworzone DNA, cofa proces i naprawia szkody lub jak się nie da to skłania komórkę do apoptozy (samobójstwo) .

  Nie wiem kto tu pisze ale nie wyglada na osobę obeznana w temacie! Proszę uważać bo w błąd wprowadzacie czytelników.

  Anna

 6. Pani Aniu..dzien dobry…
  Pani Aniu pani skrytykowala i tylko skrytykowala…co pani radzi skoro pani uwaza ,ze sa to „bzdury”….krytykowac kazdy potrafi ale nie kazdy potrafi podac recepte na odkwaszanie organizmu w naturalny sposob…
  Prosimy o porady i wskazowki na w/w temat. Dziekuje za odpowiedz na tym forum.
  ,Zycze milego dnia.
  z powazaniem Mary:)

 7. Samo odkwaszanie organizmu sodą to mało , potrzeba pić min 2l wody (ziołowej herbaty) dziennie , oczyszczać wątrobę (kuracja olejem), czyścić naczynia włosowate i krwioobieg przez picie aloesu z krzemem , uzupełnienie dobrej flory jelitowej oraz dieta z niskim indeksem glikemicznym jak kto woli keto warzywne.
  Kontrola stopnia zakwaszenia odbywa się przez poranne mierzenie ph moczu , stan odkwaszania ph 7- 7,4,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *