Masaż stóp przed snem

Masaż stóp przed snem – Co nam daje masaż stóp przed snem?

Masaż stóp przed snem to rewelacyjny i prosty sposób na poprawę funkcjonowania całego organizmu. Mimo iż niektórym trudno sobie wyobrazić relaks przy tej czynności, to faktycznie stopy i ich rozluźnienie zapewniają odprężenie całemu organizmowi.

Masaż stóp przed snem się opłaca

Według specjalistów medycyny naturalnej masaż stóp odpowiednio wykonany może wpłynąć na nasz stan zdrowia. Wiele dolegliwości z pozoru nie mających nic wspólnego ze stopami może ustąpić właśnie w wyniku wykonania masażu stóp. Bez wątpienia masaż wpływa na krążenie, poprawiając je, normalizując i dotleniając poszczególne obszary ciała. Ponadto masowanie stymuluje oczyszczenie gruczołów łojowych i potowych.

Udowodniono iż masaż wspiera odchudzanie poprzez redukcje tkanki tłuszczowej w wyniku ucisku na nią. Co za tym idzie masaż wzmaga procesy metaboliczne przyspieszając odchudzanie. Dzięki wsparciu przepływu składników odżywczych do tkanek wpływa pozytywnie na trawienie i przyswajanie substancji odżywczych, przenikanie ich do krwi. Najważniejszym działaniem masażu jest dotlenienie komórek.

Masaż stóp przed snem dotlenia organizm

Dotlenienie komórek organizmu to podstawa leczenia, bowiem to dzięki tlenowi komórki się nie starzeją, dobrze funkcjonują, nie są podatne na zmiany chorobowe. Układ odpornościowy potrzebuje nieustannej wymiany tlenowej, zaburzenia w tym obszarze skutkują podatnością na choroby, tym samym masaż stóp to świetny sposób na dotlenienie. To także sposób na odprężenie, zmęczenie i stres.

Regularny masaż wspiera kondycje skóry, wygląda ona lepiej, jest bardziej elastyczna, jędrna i nie starzeje się. Podczas masażu dochodzi do ćwiczenia tkanek i komórek skóry, mięśnie się kurczą i rozkurczają, to wszystko wpływa na efekt i korzyści. Dzięki masażom wyglądamy młodo i promieniejąc. Masując stopy pozbywamy się z mięśni i ścięgien kwasu mlekowego dodając im sprawności, zapobiegając zmęczeniu i bólom stóp oraz nóg. Masowanie zapobiega także występowaniu skurczy nóg.

Masaż stóp przed snem na konkretne przypadłości

Masując stopy poprawić można wzrok jak też pracę nerek, wątroby. Uciskając wyznaczone receptory w stopach możemy uśmierzyć ból w różnych narządach. Aby zauważyć efekt masażu należy wykonywać go regularnie, najlepiej codziennie oo tej samej porze przez kwadrans. Dostrzegalne efekty zauważysz już po tygodniu kuracji. Masowanie pomaga w niwelowaniu stanów zapalnych, jest w stanie zatrzymać proces zapalny. Dodatkowo warto wiedzieć, iż masaż stóp wpływa kojąco na psychikę, układ nerwowy. Dzięki masażowi można wyleczyć depresję, stany niepokoju i leku, a także zapobiec bezsenności.

Tak liczne korzyści wynikające z masażu stóp zachęcają do jego wykonania. Optymalną sytuacją jest poddanie się masażowi przez drugą osobę, jednakże efekt końcowy nie zależy od tego kto nam masuje stopy, czy jest to osoba druga, czy wykonujemy masaż samodzielnie, ale od tego w jaki sposób masujemy stopy. Poszczególne rejony stóp odpowiadają za wybrane narządy, stąd dobrze jest zapoznać się która część stopy w szczególności należy uciskać, aby pomóc w konkretnych dolegliwościach na przykład żołądkowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *