obniżenie cholesterolu

9 skutecznych sposobów na obniżenie cholesterolu bez szkodliwej satyny

Obniżenie cholesterolu bez szkodliwej satyny? Istnieje coraz więcej dowodów potwierdzających, że zażywanie satyn prowadzi do poważnych komplikacji zdrowotnych, począwszy od cukrzycy, aż po zwiększenie ryzyka zachorowania na choroby nowotworowe. Pomimo tego satyny wciąż są potężnym orężem w walce z wysokim cholesterolem. W rzeczywistości jednak okazuje się, że 1 na 4 Amerykanów objętych testami, stosując satyny zaczyna chorować na inne, przewlekłe dolegliwości.

Dlaczego pozornie lecznicze satyny mogą okazać się dla Ciebie szkodliwe?

obniżenie cholesteroluGłówną ich wadą jest wypłukiwanie z organizmu koenzymów Q10, co prowadzi do poważnych komplikacji zdrowotnych. Podczas terapii poziom stężenia koenzymów drastycznie spada i zostało to udowodnione poprzez liczne badania przeprowadzone na Amerykańskich pacjentach borykających się z wysokim stężeniem złego cholesterolu.

Koenzym Q10 odpowiedzialny jest za tworzenie cząsteczek ATP niezbędnych do wytwarzania energii komórkowej. Niektóre z narządów, takie jak serce, uzależnione są od działania tej energii i wykazują na nią wysokie zapotrzebowanie. Koenzym produkowany jest wątrobie i odpowiada również na regulowanie poziomu glukozy we krwi.

Istnieje jeszcze jeden, ważny argument, który przemawia za tym, aby nie stosować satyn do regulacji poziomu cholesterolu. 3/4 jego wartości również produkowane jest przez wątrobę. Odpowiada za to poziom insuliny we krwi. Jeżeli więc u pacjentów zoptymalizowany zostanie jej poziom, automatycznie uregulowane zostanie także stężenie cholesterolu.

Teza ta tylko potwierdza, że człowiek może skutecznie zwalczyć zły cholesterol samodzielnie. Wystarczy prosta zmiana codziennych nawyków żywieniowych.

Oto 9 sposobów na obniżenie poziomu cholesterolu w sposób naturalny

  1. Na początek zwiększ spożycie witaminy D. Pomoże w tym regularna, zdrowa ekspozycja na promienie słoneczne. Witamina normalizuje poziom cholesterolu i jak wykazują badania, chroni również przed chorobami serca.
  2. Powinieneś również zrezygnować ze spożywania cukrów. Do słodzenia możesz użyć wielu innych, zdrowych produktów roślinnych – na przykład miodu lub fruktozy.
  3. Zwiększ spożycie oleju z ryb – możesz regularnie przyjmować na przykład tran.
  4. Dla dobra serca wzbogać swoją dietę o wykorzystanie tłuszczów roślinnych takich jak oliwa z oliwek i olej kokosowy. Częściej sięgaj również po jajka, awokado, surowe orzechy, oraz zdrowe, ekologiczne mięso.
  5. Zwiększ aktywność fizyczną. Jeżeli nie możesz trenować na siłowni poświęć dwadzieścia minut dziennie na przyjemne, dotleniające spacery.
  6. W miarę możliwości zredukuj również codzienny stres.
  7. Zrezygnuj z palenia papierosów i spożywania alkoholu.
  8. Popraw również jakość snu.
  9. Sięgaj po drożdże z czerwonego ryżu.

Podjęcie powyższych kroków sprawi, że szybko zauważysz spadek stężenia cholesterolu we krwi. W dodatku nie narazisz się na żadne powikłania i skutki zdrowotne, które mogłyby zostać wywoływane przez zażywanie leków z zawartością satyn. Na plus powyższych metod przemawia również wspomaganie funkcji układu sercowo-naczyniowego i ogólnego stanu zdrowia.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *