cukrzycę

Ten mężczyzna pokonał cukrzycę bez używania leków! On jadł tylko … !

Kiedy cztery lata temu ten mężczyzna dowiedział się o swoim nadciśnieniu oraz cukrzycy postanowił zrezygnować z konwencjonalnych metod i rozpoczął kurację naturalnymi sposobami. Osiągnął sukces!

cukrzycęCukrzycę odkrył zupełnie przypadkowo – wszystko dzięki konsultacji objawów, które sprowadzały się do ciągłego uczucia znużenia i odczuwania wzmożonego pragnienia. Wyniki badań jednoznacznie wskazały, że poziom cukru we krwi osiągnął aż 29 jednostek. Stało się pewne, że trzustka nie pracuje w sposób prawidłowy. Lekarze zalecili rozpoczęcie insulinoterapii, oraz wdrożenie aktywnego trybu życia dla poprawienia kondycji.

Niestety, ani leczenie medyczne, ani sport nie poprawiły jego samopoczucia. Wydawało się, że czuł się coraz gorzej. Poziom trójglicerydów oscylował już w granicach 16 jednostek, a ciśnienie krwi wynosiło około 150/100.

To właśnie w tym momencie postanowił zupełnie odmienić swoje życie. To był Sylwester. Właśnie wtedy mężczyzna obejrzał program The Edge of Science, który przedstawił wywiad z doktorem Johnem Zirdum. Mężczyzna opowiadał w nim o swojej diecie prowadzonej przez 12 lat. Skupiała się ona jedynie na spożywaniu surowych, nieprzetworzonych pokarmów. Wówczas również nasz chory postanowił wypróbować tę metodę.

Najpierw kupił sobie mikser

Początki były trudne. Wciąż musiał opierać się zewnętrznym pokusom. Wytrwał jednak pierwszy tydzień, a wyniki jego badań natychmiast się poprawiły. Poziom cukru we krwi spadł do 5 jednostek!

Był mocno zaskoczony. Przypomniał sobie jak bardzo musiał do tej pory kontrolować poziom cukru we krwi, przyjmując szereg lekarstw. Postanowił więc przerwać również przyjmowanie insuliny, ponieważ nakazywał tego jego nowy, dietetyczny reżim. Plan żywienia przerósł jego najwyższe oczekiwania. Jako gratis do niekonwencjonalnej terapii dostał również ponad 11 kilogramowy spadek wagi. Na tym jednak utrata kilogramów nie miała się zakończyć.

W ciągu 4 kolejnych miesięcy, stracił łącznie ponad dwadzieścia pięć kilogramów, ciśnienie krwi unormowało się do poziomu 120/70 a poziom trójglicerydów utrzymywał się w granicach 1.4. W tym momencie stał się zupełnie innym człowiekiem. Czuł się zdrowy i szczęśliwy jak nigdy dotąd.

Znamy przepis na jego ulubiony dietetyczny sok!

Wszystko czego potrzebujesz to:

  • 5 bananów
  • 2 jabłka
  • 2 kiwi
  • garść jarmużu

Sposób przygotowania

Wszystkie podane składniki zmieszaj z wodą (pół litry). Pierwszą połowę porcji spożyj na śniadanie – wówczas bowiem organizm ma największe zapotrzebowanie na energię. Drugą połowę spożyj w ciągu dnia – po trochę, aż do wieczora.

Dodatkowe wskazówki:

Dieta wymaga spożywania dużej ilości surowych warzyw i owoców. Zaleca się również, aby w plan nowego żywienia wdrożyć tuńczyka, który jest bogaty w wysoką zawartość witaminy B12 – jednej z najpotrzebniejszych do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *