lemoniada

Lawendowa lemoniada – najlepsza na ból głowy i stres!

Bóle głowy to częsta przypadłość, która dotyka osób w każdym wieku. Istnieje wiele czynników, które ją wywołują: stres, napięcie, odwodnienie, przewlekłe choroby a także bodźce zewnętrzne oraz wewnętrzne. Większość osób borykających się z migreną sięga w podczas napadu bólu po środki przeciwbólowe. Niestety, nawet one nie zawsze przynoszą ulgę.

lemoniadaNa szczęście z pomocą przychodzi nam medycyna niekonwencjonalna. Istnieje wiele ziół i naturalnych roślin, które po odpowiednim przyrządzeniu potrafią przynieść niemalże natychmiastową ulgę w bólu. Najprostszym tego przykładem będzie lawenda, która wykazuje silne właściwości przeciwzapalne, przeciwgrzybiczne i antydepresyjne. Piękne, pachnące, fioletowe zioła doskonale radzą sobie również z przeciwdziałaniem bólom głowy. Badania dowodzą, że lawendowa, słodka lemoniada radzi sobie nawet z najsilniejszymi, chronicznymi migrenami. Jedyne co musisz w tej chwili zrobić to przeczytać ten artykuł do końca, wybrać się do apteki lub sklepu ze zdrową żywnością i zastąpić środki przeciwbólowe kwiatami lawendy.

Przepis na lawendową lemoniadę

Składniki

  • 1 szklanka miodu
  • 12 filiżanek wody
  • 1 suszonych kwiatów lawendy
  • sok z cytryny

Przygotowanie

Przygotuj duży garnek i wypełnij go wodą. Następnie doprowadź ją do wrzenia. Zdejmij wodę z ognia i dodaj lawendę. Przykryj napar i pozwól mu się dobrze zaparzyć przez około godzinę. Kiedy wystygnie dodaj sok z cytryny i dosłódź miodem do smaku. Powyższa receptura wystarcza na zrobienie sześciu porcji.

Korzyści zdrowotne

Lawenda od dawna jest ceniona jako naturalny sposób leczenia stresu i lęków. Łagodzi bowiem stany nerwowe, wykazując dodatkowo silne właściwości przeciwbólowe. Poprawia nastrój, więc jest doskonałym produktem wspomagającym nawet wyjście z ciężkiej depresji. Specjaliści twierdzą nawet, że lawenda może łagodzić ból głowy również w formie olejku, który należy wdychać.

Wpływ odwodnienia na ból głowy

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego jak często bóle głowy mogą być wywierane przez odwodnienia, zwłaszcza jeśli towarzyszą mu typowe objawy: suche i lepkie usta, zmniejszone wydalanie moczu, ciągła senność i zaparcia.

Dzięki lemoniadzie lawendowej ciało można szybko nawilżyć uzupełniając wszelkie niedobory. Nie trzeba wspominać, że dzięki temu dodatkowo pozbędziemy się także bólu głowy.

Inne sposoby wykorzystania lawendy

Jeśli masz suchą skórę dodaj kilka kropli olejku lawendowego do kąpieli.

Dla złagodzenia stresu możesz również przygotować odświeżacz powietrza z olejku lawendowego, który rozproszysz po pomieszczeniu.

Aby wzmocnić korzyści zdrowotne olejek lawendowy można dodawać również do najczęściej stosowanych tłuszczów – na przykład oliwy z oliwek. Dzięki temu jego dobroczynne skutki zdrowotne odczuje cała rodzina.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *