cynamon herbatka

Herbatka i cynamon zmniejszy poziom cukru i obniży cholesterol

Cynamon jest jednym z nielicznych naturalnych środków leczniczych, który skutecznie obniża poziom glukozy oraz cholesterolu we krwi. Ten naturalny produkt możesz wykorzystywać bez obaw, gdyż nie posiada chemikaliów. Jak zatem przygotować tą rewelacyjną herbatkę z cynamonem, która obniży poziom glukozy i cholesterolu we krwi?

W jaki sposób obniżyć poziom glukozy cynamonem?

cynamon herbatkaCynamon jest jedną z najpopularniejszych przypraw wykorzystywanych na całym świecie w kuchni. Wykorzystywana jest przez większość piekarni, przy tworzeniu ciast, a nawet przy tworzeniu koktajli dodawany jest cynamon. Ze względu na swoje unikatowe właściwości, cynamon wykorzystywany jest w medycynie naturalnej przy różnych zabiegach zdrowotnych.

Jakiś czas temu zostały przeprowadzone badania na 70 pacjentach z cukrzycą typu 2. Badanie polegało, na dodaniu 6g cynamonu do ich codziennej diety. Badania trwały 40 dni. Po tym okresie odnotowali aż 29% niższe stężenie glukozy u każdego pacjenta.

Jak cynamon obniża poziom cholesterolu we krwi?

W czasie, gdy były wykonywane badania na pacjentach z zdiagnozowaną cukrzycą, równocześnie badano cholesterol. Okazało się, że cynamon bardzo skutecznie obniża poziom złego cholesterolu we krwi. Wyniki były zaskakujące, gdyż u każdego pacjenta stwierdzono zmniejszenie stężenia złego cholesterolu od 7-27%.

Jak może być spożywany cynamon?

Cynamon jest przyprawą, którą może przyjmować na różne sposoby. Możemy dodać go do ciasta lub po prostu wypić herbatkę z cynamonem.

Aby przygotować herbatkę cynamonową musimy zagotować szklankę wody, a następnie dodać 1 łyżeczkę cynamonu sproszkowanego. Następnie musimy przykryć szklankę i odstawiamy na kilka minut. Możemy posłodzić łyżeczką miodu przed wypiciem.

Innym równie skutecznym sposobem spożywania cynamonu jest dodanie go do kawy, soku, kaszy, do wszystkich napojów przyjmowanych przez cały dzień. Możemy również dodawać go do ciast, ciasteczek i innych deserów.

Cynamon jest niezwykle łatwą przyprawą do znalezienia i jest bardzo tani. Oznacza to, że nie ma problemu, aby każdy posiadał go w domu. Za każdym razem staramy się, aby w naszym domu znajdowały się całe laski cynamonu, gdyż w takiej formie posiada on znacznie większe stężenie właściwości zdrowotnych, niż wersja sproszkowana.

Należy pamiętać, że cynamon jest niezwykle skuteczną przyprawą obniżającą poziom glukozy i cholesterolu to nie powinniśmy odstawiać leków jakie przepisał nam lekarz. Ta przyprawa powinna pełnić tylko uzupełnienie do trwającej kuracji farmakologicznej jaką przepisał nam lekarz.

Przepis na herbatkę z cynamonem:

  1. Zaparzamy herbatę wrzącą wodą, aż uznamy, że herbata jest bardzo mocna, wtedy wyciągamy saszetkę.
  2. Przekrajmy pomarańcza na dwie części. Połowę wyciskamy do herbatki, a drugą rozdrabiamy i dodajemy do herbaty.
  3. Przyprawiamy herbatę cynamonem (szczyptą).
  4. Mieszamy całość i herbata jest gotowa do spożycia.
  5. Dla poprawy smaku, możemy posłodzić ją łyżeczką miodu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *