piwo

10 powodów dla których NALEŻY pić piwo! Punkt 4 jest BARDZO WAŻNY!

Piwo jest napojem alkoholowym, który bardzo często jest spożywany do różnych posiłków. Największą popularnością cieszy się głównie w Europie oraz Ameryce Północnej. Czy wiedzieliście, że piwo posiada więcej witamin niż wino, dodatkowo ilość przeciwutleniaczy jest taka sama jak w winie? Zastanawiasz się pewnie, dlaczego należy pić piwo? Spokojnie zaraz się o tym dowiesz.

piwoChmiel to główny składnik z którego powstaje piwo. Chmiel jest bardzo bogatym źródłem flawonoidów, czyli bardzo silnym przeciwutleniaczem. Nie możemy zapomnieć, że właśnie piwo jest doskonałym źródłem licznych minerałów, które ogrywają istotną rolę w procesach metabolicznych. Pijąc piwo w umiarkowanych ilościach, możemy poprawić nasze zdrowie w wielu aspektach.

Oto 10 powodów dla których NALEŻY pić piwo:

 1. Piwo jest bardzo zdrowe dla prawidłowej pracy nerek. W ostatnio przeprowadzonych badaniach dowiedziono, że piwo jest bardzo dobre dla nerek. Udowodniono, że butelka piwo zmniejsza wystąpienie kamieni nerkowych, aż o 40%.
 2. Naukowcy dowiedli, że związki znajdujące się w piwie skutecznie obniżają poziom złego cholesterolu LDL.
 3. Pijąc piwo zwiększamy ilość witaminy B w naszym organizmie. W badaniach dowiedziono, że u osób, które spożywają piwo odnotowuję się, aż 30% większe stężenie tej witaminy, niż u osób spożywających wino. Warto wspomnieć, że w piwie znajduje się dużo witaminy B12.
 4. Piwo na twarde kości. W badaniach na piwie dowiedziono, że krzem, który znajduje się w piwie przyczynia się do poprawy jakości naszych kości.
 5. Nie wielu wie, że spożywając ten złoty trunek dostarczamy naszemu organizmowi lactoflavin i kwas nikotynowy, a to one są odpowiedzialne za poprawę naszego snu.
 6. Według ekspertów, piwosze są mniej narażeni na zawał serca niż osoby nie pijące piwa, aż o 40-60%.
 7. Wielu ekspertów twierdzi, że związki znajdujące się w piwie skutecznie zapobiegają zakrzepom krwi.
 8. Związki chemiczne znajdujące się w piwie poprawiają nasza pamięć. Eksperci twierdzą, że piwosze znaczniej rzadziej chorują na Alzheimera i demencję niż osoby nie pijące piwa.
 9. Dokonały środek odstresowujący. Naukowcy z Uniwersytetu w Montrealu dowiedli, że spożywając 2 szklanki piwa każdego dnia skutecznie eliminuje stres związany z pracą lub lękiem.
 10. Po piwie nasza skóra wygląda młodziej. Eksperci twierdzą, że liczne witaminy zawarte w piwie mogą regenerować skórę, a dodatkowo posiadają imponujące właściwości wpływające na pigmentację naszej skóry.

Jak widać ten złoty środek swoją popularnością na świecie jest w czołówce najczęściej spożywanych napojów, zaraz obok wody i herbaty. Na samym końcu warto wspomnieć, że niepasteryzowane piwo posiada podobne właściwości jak probiotyki. Warto więc pić ten złoty środek, ale z umiarem i z głową, a na pewno wpłynie na nasze zdrowie. Jak wiesz już tak dużo o piwie to zapoznaj się z „Tybetańska nalewka czosnkowa„.

Mam nadzieję, że podobają ci się te informacje i podzielisz się nimi z rodziną i przyjaciółmi.

 

Komentarze

 1. i juz nie moge tego czytac…. jesli artykul zaczyna sie od slow „chmiel glowny skladnik piwa” co jest totalna bzdura. to tak jakby pisac, ze pieprz jest glownym skladnikiem rosolu…boze

 2. …no tak sobie luźno pomyślałam (burza mózgu), bo nie lubię piwa i alkoholu. Piwo dobre dla mnie – raz na rok :).
  No więc pomyślałam sobie o tych wszystkich zaletach… A gdyby tak zrobić kiszonkę z chmielu? Hmmm Ile miałaby wartości? No tak sobie luźno pomyślałam, ciekawe czy to może mieć sens?

  1. Kiszonka kiszonką,ale np.wyciąg stężony z chmielu:5 kropelek na szklankę wody,ciekawe czy zastąpiłyby puszkę piwa?No i byłyby bezalkoholowe,acz zdrowe,można prowadzić auto po wypiciu.Czemu nikt na to nie wpadł?-oprócz mnie?

   1. Problem w tym że to właśnie bakterie fermentacji są zdrowe + drożdże piwne. A w takim wyciagu z chmielu jest tylko yyy wyciąg z chmielu! Zwroc uwage jak malo jest chmielu w piwie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *