Ćwiczenia na sześciopak

Ćwiczenia na sześciopak – jak w miesiąc wyrzeźbić mięśnie brzucha?

Ćwiczenia na sześciopak – czy da się w ciągu miesiąca wyrzeźbić sześciopak na brzuchu? Z pewnością, jeśli zależy nam nie tyle na redukcji tłuszczu, co na uwypukleniu już istniejących mięśni. Jakie ćwiczenia na sześciopak należy wykonywać, by szybko zaobserwować pożądane efekty?

Uwypuklenie mięśni

Istnieje wiele ćwiczeń brzucha, które pomagają uwydatnić mięśnie proste brzucha. Warto w tym przypadku umieć rozróżnić dwie kwestie i dwa rodzaje ćwiczeń. Pierwsze, to ćwiczenia wzmacniające mięśnie głębokie. To one odpowiadają za utrzymywanie prawidłowej postawy.

To mięśnie głębokie brzucha odpowiednio trenowane pomagają spalić widoczne fałdki tłuszczu. Są również mięśnie proste, te najbardziej powierzchowne. Są one stosunkowo łatwe do wytrenowania. W przypadku rzeźbienia sześciopaka wystarczy skupić się właśnie na mięśniach prostych. Tutaj decydujące znaczenie ma ilość wykonywanych powtórzeń.

Sześciopak w miesiąc – czy to możliwe i jakim kosztem

Osoby aktywne fizycznie i szczupłe często chcą dążyć do czegoś więcej. Wyznacznikiem atrakcyjności brzucha jest według nich idealnie zarysowana „kratka” na brzuchu. Czasami zależy im na zrobieniu tego sześciopaka w krótkim czasie – na przykład, by atrakcyjnie wyglądać podczas letniego wyjazdu w bikini. To się da zrobić – poświęcając około pół godziny dziennie przez 4-5 razy w tygodniu na ćwiczenia mięśni prostych brzucha!

Ćwiczenia na sześciopak

Świetnym ćwiczeniem na mięśnie brzucha jest unoszenie nóg do góry. Leżąc na plecach wyprostowane w kolanach nogi unosimy tak, by tworzyły z tułowiem kat 90 stopni. Powoli, świadomie opuszczamy i podnosimy obie złączone nogi. Kolejnym ćwiczeniem na wzmocnienie brzucha są klasyczne brzuszki. Możemy wykonywać je z wyprostowanymi lub zgiętymi w kolanach nogami. Podczas podnoszenia tułowia ważne jest, by nie podnosić go rękami splecionymi za głową.

Podczas każdego uniesienia należy mocno spinać mięśnie brzucha. Również klasyczny plank jest doskonały na rzeźbienie mięśni. Wzmacnia on zarówno mięśnie proste, jak i głębokie. W pozycji deski należy wytrzymać minutę i odpocząć. Wykonać tak kilka jednominutowych serii. V-sit to ćwiczenie świetnie wzmacniające brzuch. Leżąc na plecach z ugiętymi w kolanach nogami podnosimy jednocześnie tułów i kolana. Wytrzymujemy kilka sekund obejmując kolana ramionami i wracamy do pozycji wyjściowej.

Częstotliwość ćwiczeń

Jak często należy wykonywać ćwiczenia, by zobaczyć rezultaty już po miesiącu? Wystarczy pół godziny treningu przez 4-5 dni w tygodniu. Oczywiście warto trenować częściej, jednak pamiętając o tym, by dać sobie czas również na regenerację. Zbyt intensywne ćwiczenia brzucha tylko pozbawią motywacji do ćwiczeń. Równolegle z treningiem powinniśmy też zadbać o dietę. Warto zredukować ilość węglowodanów na rzecz pełnowartościowego białka.

Można wspomagać się odżywkami białkowymi. Dieta redukcyjna pozwoli odsłonić mięśnie brzucha i wyeksponować je poprzez zmniejszenie ilości tłuszczu na brzuchu. Warto pamiętać też o tym, by efekt uzyskanego sześciopaka podtrzymywać regularnymi treningami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *