herbata czosnkowa

Herbata czosnkowa doskonałym rozwiązaniem na osłabienie organizmu

Herbata czosnkowa – wydawać by się mogło iż w poszukiwaniu coraz to nowszych a jednocześnie naturalnych metod leczenia ludzie niedawno wpadli a pomysł stosowania herbaty czosnkowej. Nic bardziej mylnego. Otóż znana i stosowana ona była już w starożytnej Grecji. Znano doskonale jej liczne właściwości które pozytywnie oddziałują na organizm człowieka. Wówczas głównie wierzono, iż wzmacnia organizm, poprawia ogólny stan zdrowia.

Herbata czosnkowa właściwości

herbata czosnkowaSekretem niezawodnej herbaty czosnkowej jest sam czosnek który stanowi bardzo wysokie źródło licznych antyoksydantów i powszechnie jest uznawany za jedyny naturalny antybiotyk o silnym działaniu leczniczym. Surowy czosnek może być stosowany zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie.

Niszczy rozmaite bakterie, w tym także tę, która powoduje gruźlicę, czy budzącą postrach Escherichię coli, sprawcę licznych infekcji dróg moczowych. Czosnek likwiduje drobnoustroje zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz organizmu. A z uwagi na to, że olejek eteryczny zawarty w czosnku jest wydzielany przez płuca, jest on bardzo pożyteczny w leczeniu dolegliwości dróg oddechowych.

Ale! Jest pewien szczegół. Otóż zjedzenie rano na czczo ząbka czosnku nie jest rzeczą prostą. Mianowicie posiada on na tyle charakterystyczne walory smakowe i zapachowe, że dla większości osób jest niemożliwe przegryzienie czosnku. Dlatego właśnie doskonałym rozwiązaniem na stosowanie czosnku jest herbata czosnkowa. Umożliwia ona nie tylko regularne przyjmowanie tego złotego środka ale także eliminuje nieprzyjemności w jedzeniu jednocześnie dostarczając do naszego organizmu to co najlepsze.

Herbata czosnkowa posiada szereg właściwości które umożliwiają przywrócenie równowagi organizmowi w przypadku osłabienia, choroby, przeziębienia. Dzięki swojej zawartości witamin z grupy A,B1,B2, C wzmacnia organizm dostarczając mu licznych przeciwutleniaczy które oddziałowują także na wzrok i stan skóry.

Uwaga, cenna informacja dla osób odchudzających się. Herbata czosnkowa nie tylko wzmacnia ciało i ducha ale także pomaga rozpuścić nadmiar tłuszczu w naszym organizmie. Musimy wiedzieć, że jest to pomocne dla przyspieszenia metabolizmu. Więc jeśli będziemy spożywać ją codziennie, nie tylko przyczyni się do opieki nad naszym ogólnym stanem zdrowia, ale również będzie pomocna dla pozbycia się zbędnych kilogramów.

Przepis na herbatę czosnkową wzmacniającą organizm – przepis

Zimno, plucha i brak słońca? Ta herbata czosnkowa błyskawicznie postawi cię na nogi i pobudzi do działania.

Składniki:

Sposób przygotowania

Przygotowanie herbatki czosnkowej należy rozpocząć od przegotowania wody. Następnie czosnek pokroić na drobne kawałki najlepiej drewnianym lub plastikowym nożykiem (zgodnie z niektórymi źródłami czosnek przy styku z metalem wytraca swoje właściwości). Następnie dodajemy imbir i czosnek i odstawiamy do gotowania na mały płomień na około 20 min. Po tym czasie dla polepszenia walorów zdrowotnych oraz smakowych dodać sok z cytryny oraz miód.

Dawkowanie

Tak przygotowaną herbatkę czosnkową zaleca się pić średnio raz dziennie.

Imbir – wykazuje działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe , stosowany jest  w stanach przeziębieniowych. Zawiera olejki eteryczne oraz wiele innych substancji, w tym związki fenolowe, białka, błonnika, wapń, żelazo, magnez.

Mam nadzieję, że podoba Ci się przepis i podzielisz się nim z rodziną i przyjaciółmi.

Komentarze

  1. Taka herbatka na rozgrzanie jest dobra, popijam ją 1-2 razy dziennie, bo jestem przeziębiona. Do tego popijam przeciwślazowy syrop. Na sylwestra spokojnie będę mogła odliczać do Nowego Roku :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *