Liść laurowy napar

Liść laurowy – oczyszczająca kuracja kości i stawów liściem laurowym

Liść laurowy – znany także pod nazwą wawrzyn. Powszechnie gości w naszej kuchni, w postaci żywej występuje jako zielony krzew. Jego pochodzenie przypisuje się rejonowi Morza Śródziemnego oraz Azji. Liść laurowy znany był już za czasów rzymskich oraz greckich. Wówczas to był bardziej doceniany niż obecnie ponieważ stanowił cenne źródło aromatycznego olejku służącego do nacierania a także wierzono że liść ten ma moc obronną, chroni przed złymi mocami. Dziś zamiłowanie do liścia laurowego przypisywane jest raczej jego leczniczym i oczyszczającym właściwościom.

Liść laurowy właściwości

Liść laurowy naparLiść laurowy, na pierwszy rzut oka mały i niepozorny a jednak kryje w sobie szereg właściwości które w znacznym stopniu odpowiedzialne są za oczyszczenie i wzmocnienie oraz usprawnienie stawów oraz kości człowieka. To unikatowe działanie liścia laurowego zawdzięczamy jego bogatemu składowi w którego skład wchodzą liczne garbniki, olejki eteryczne i gorycze które mają szerokie zastosowanie szczególnie w kuracjach odtruwających i oczyszczających organizm. Zaleca się w wielu przypadkach dysfunkcji stawów i kości kurację oczyszczającą z użyciem wawrzynu która powoduje wypłukiwanie piasku ze stawów i znaczną poprawę stanu zdrowia.

Znaczne nagromadzenie toksyn w organizmie oraz nieprawidłowa dieta powodują liczne dysfunkcje stawów i kości które mogą wpływać negatywnie i w znacznym stopniu ograniczać ruchomość  tych części ciała.

chorobach reumatycznych, zwyrodnieniach stawów i kości napar z liści laurowych można stosować zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie, w różnej formie np. okładów. Pity regularnie małymi porcjami oczyszcza kości i stawy, co znacznie poprawia ich stan i samopoczucie osoby chorej na reumatyzm. Przy okazji napar z liści laurowych usunie toksyny także z innych tkanek oraz z narządów.

Liście laurowe to nie tylko rozwiązanie problemu dysfunkcji stawów i kości ale także ale także przygotowane z nich napary i wywary są szczególnie pomocne przy gojących się ranach, uporczywym kaszlu, bólach stawów lub upośledzonym wydzielaniu żółci. Szczególnie polecane są dla osób ze schorzeniami wątroby i niskim ciśnieniem krwi.

Napar z liści laurowych – na bóle stawów i kości – przepis

Napar można stosować zarówno wewnętrznie oraz zewnętrznie jako środek do nacierania np. stawów.

Składniki:

Sposób przygotowania

Liście laurowe wraz ze startą na tarce laską cynamonu oraz zieloną herbatą zalać szklanką wrzątku i odstawić pod przykryciem. Następnie po około 5 – 10 min przecedzić całość i gotowe.

Dawkowanie

Zaleca się picie ½ szklanki dziennie przez około 7 dni lub nacieranie naparem dwa razy dziennie.

Cynamon – wykazuje silne działanie zewnętrzne przeciwbakteryjne oraz dezynfekcyjne skóry.

Zielona herbata – zawiera wiele minerałów i mikroelementów (fluor, żelazo, sód, wapń, potas, cynk) oraz witaminy A, B, B2, C, E, K. Zawiera przeciwutleniacze które wzmacniają odporność komórek, chroniąc je przed niepożądanymi procesami utleniania. Wiążą wolne rodniki, które w naszym ciele prowadzą do wielu niechcianych procesów – starzenia się organizmu, zmian w funkcjonowaniu komórek lub ich śmierci, powstawania nowotworów. Przyczyniają się one również do zwiększenia mineralnej gęstości tkanki kostnej.

Komentarze

  1. No i zniechęcił mnie cynamon. Wiadomo, że chiński jest niezdrowy, a w przepisie nie ma mowy, jaki cynamon ma być.
    Nie wszyscy sa zorientowani. Ja kilka lat temu rozchorowałam się (bóle brzucha) w okresie, gdy kilka razy w tygodniu u używałam cynamonu. Wtedy nie skojarzyłam powodu, a badania krwi i USG niczego nie wykazały. Dostałam dość restrykcyjną dietę, jakiś tabletki . Po kilku dniach byłam bardzo osłabiona, choć bóle brzucha zniknęły. Zaczęłam szukać sama powodu choroby w Google i dowiedziałam się o kumarynie w cynamonie. Przypuszczam, że to on był winien, nic nie jadłam innych kontrowersyjnych produktów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *