Szukaj
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Mrożone cytryny – zwalczanie złośliwych nowotworów w organizmie

Wiesz, że mrożone cytryny to doskonały sposób do zwalczania złośliwych nowotworów w organizmie? Cytryna jest uznawana za najpopularniejszą żywność na całym świecie, wszystko za sprawą swoich licznych walorów zdrowotnych oraz uniwersalność w kuchni. Sok z cytryny charakteryzuje się szczególnym smakiem, a dodatkowo koncentruje sporą ilość składników odżywczych oraz przeciwutleniaczy. Właśnie one są niezbędne nam do prawidłowego funkcjonowania, z tego względu cytryny od starożytności znajdują miejsce w licznych przepisach.

mrożone cytrynyCytryny doskonale oddziałują na nasz organizm, gdyż doskonale wzmacniają układ odpornościowy oraz zwalczają wolne rodniki, które odpowiadają za rozwój różnych chorób. Największą ilość składników odżywczych posiadają skórki z cytryny. Skórka z cytryny posiada zdecydowanie większe stężenie związków przeciwutleniających oraz olejków eterycznych, które zgodnie z ostatnimi badaniami mogą stawić czoła w zwalczaniu nowotworów.

fb

Kliknij "Polub tę stronę", a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami.

Kliknij "Polub tę stronę", a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami.

fb

Jak wspomniano wyżej, cytryny to doskonały antybiotyk oraz właściwości przeciwwirusowe uznawane od wielu lat w każdej kulturze na świecie. Cytryny za sprawą swoich właściwości są w stanie zwalczyć różne mikroorganizmy wywołujące zakażenia oraz choroby. Dodatkowo okazały się skutecznym lekarstwem w leczeniu rożnych robaków i pasożytów, a także w leczeniu nadciśnienia oraz wielu chorób układu nerwowego.

W ostatnio przeprowadzonych badaniach dowiedziono, że cytryny posiadają właściwości przeciwnowotworowe. To właśnie cytryny mogą wspierać leczenie różnych chorób oraz mają lepszy wpływ niż leczenie chemioterapią.

Według “Commonwealth Scientific and Industrial Research Organization (CSIRO)”, cała cytryna może zmniejszyć występowanie niektórych nowotworów, aż o 50%. Naukowcy dowiedli, że w całej cytrynie mogą znajdować się aż 22 środki przeciwnowotworowe, np. pektyny, glikozydy czy witamina C.

Cytryny posiadają właściwości zasadowe, wpływa to na zmianę środowiska, a więc ten stan odpowiedzialny jest za zwalczanie nowotworów. Sok z cytryny dzięki swoim właściwościom sprawia, że jest to doskonały środek o działaniu antynowotworowym.

W ponad 20 badaniach naukowych dowiedziono, że związki zawarte w cytrynie są w stanie zwalczać komórki nowotworowe, w szczególności te odpowiedzialne na powstawanie raka piersi.

Nieoczekiwanym efektem przeprowadzonych badań jest odkrycie, że cytryny aż o 10.000 razy są skuteczniejsze niż adriamycyny – lek stosowany w chemioterapii do zatrzymania rozprzestrzeniania się komórek nowotworowych.

Dodatkowo sok z cytryny jest zdecydowanie lepszy niż leki przepisywane w leczeniu nowotworów, gdyż nie zwalcza zdrowych komórek. Mrożone cytryny wykazują zbawienne działanie, które może być wykorzystywane w leczeniu między innymi:

  • raka trzustki
  • raka prostaty
  • raka wątroby
  • raka jelita grubego i odbytu
  • neuroblastoma
  • lucemii

Mrożone cytryny zwalczają złośliwe nowotwory

Aby skorzystać z właściwości przeciwnowotworowych cytryny, zaleca się spożywanie ich w całości, razem ze skórką.

Przepis na mrożone cytryny przeciwnowotworowe:

  • Aby czerpać właściwości przeciwnowotworowe należy wykorzystywać mrożone cytryny oraz ich skórkę.
  • Zawsze dokładnie przemywamy całe owoce w soku z cytryny lub occie jabłkowym. Bardzo ważne, gdyż nie znamy dokładnego pochodzenia owoców.
  • Po oczyszczeniu, umieść cytryny w lodówce, aż skórki staną się twarde i suche.
  • Gdy nasze mrożone cytryny będą odpowiednio twarde, ścieramy je na tarce.

Tak przygotowany sok z cytryny spożywamy w ilości minimum 150g w skali miesiąca.

Mam nadzieję, że podobają Ci się powyższe informacje i nie zapomnisz podzielić się nimi z rodziną z znajomymi.

 


Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *