tybetańska nalewka czosnkowa

Tybetańska nalewka czosnkowa – Tybetański eliksir czosnkowy

Tybetańska nalewka czosnkowa jest znana ludzkości od około IV-V wieku naszej ery. W latach 70 XX wieku w czasie wyprawy UNESCO odnaleziono jej przepis. My dzisiaj pragniemy przytoczyć go na łamach portalu. Zdrowotne właściwości nalewki czosnkowej sprawiają, że cieszy się ona ogromną popularnością, mamy nadzieję, że również wśród naszych czytelnik tak będzie.

tybetańska nalewka czosnkowaTybetańska nalewka czosnkowa nie należy do skomplikowanych w przygotowaniu, a więc z całą pewnością powinniście sobie poradzić z jej przygotowaniem. Jako jeden z nielicznych przepisów leczniczych, nalewka czosnkowa jest jednym z najlepszych antybiotyków na świecie. Działa lepiej niż większość przepisywanych nam leków na receptę.

Dlaczego Tybetańska nalewka czosnkowa jest taka dobra? W czym może nam pomóc? Dowiedziono, że oczyszcza nasz organizm z odłożonego tłuszczu, znacząco poprawia przemianę materii, minimalizuje prawdopodobieństwo powstania zawału serca, miażdżycy, wylewom. W śród długiej listy dobroczynnych właściwości nie może zapomnieć, że znacząco poprawia odporność naszego organizmu, poprawia widzenie i wiele innych rewelacyjnych właściwości zdrowotnych.

Tybetańska nalewka czosnkowa – przepis

Składniki:

  • 350g czosnku – koniecznie Polskiego!
  • 200 ml spirytusu.

Sposób przygotowania:

  1. Obierz czosnek.
  2. Ścieramy lub zgniatamy na miazgę obrany czosnek.
  3. Umieszczamy czosnek w słoiku i zalewamy spirytusem.
  4. Zakręcamy i odstawiamy na 10 dni w ciemne miejsce.
  5. Po 10 dniach przelewamy eliksir do innego słoika.
  6. Odstawiamy na 4 dni.
  7. Nie odkładamy do lodówki – po 14 dniach eliksir gotowy do spożycia.

Dawkowanie:

Istnieje kilka teorii odnośnie dawkowania. Jedno mówi, aby spożywać po 1 kropli z rana, 2 w południe, a 3 wieczorem. Każdego następnego dnia zwiększamy ilość kropel o 1, czyli rano 2, w południe 3, wieczorem 4. Dawkowanie zwiększamy, aż osiągniemy pułap 25 kropli. Istnieje również teoria, którą cytuję ze strony prof. Tombka:

1 dnia 2 x 4 krople
2 dnia 2 x 6 kropli
3 dnia 2 x 10 kropli
4 dnia 2 x 15 kropli
5 dnia 2 x 20 kropli
6 dnia 2 x 25 kropli
7 dnia 2 x 30 kropli

Po osiągnięciu pułapu 25 kropli zmniejszamy dawkowanie, aż ponownie dojdziemy do dawkowania wyjściowego. Po tym okresie do wyczerpania eliksiru, spożywamy po 25 kropel.

Tybetańska nalewka czosnkowa zaleca przyjmowanie 50ml kefiru lub jogurtu do każdej przyjmowanej porcji eliksiru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *