siwienie włosów

Siwienie włosów – jak dochodzi do siwienia włosów, sposoby leczenia

Siwienie włosów – przedwczesne siwienie to problem, który dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn. W większości przypadków siwe włosy kojarzą się jednak z procesem starzenia. Eksperci jednak od jakiegoś czasu obserwują rosnącą tendencję do siwienia już u osób około trzydziestego roku życia. Istnieje wiele czynników, które warunkują tę dolegliwość. Zaliczamy do nich między innymi genetykę, niewłaściwy styl życia, nieprawidłowe nawyki żywieniowe, zaburzenia hormonalne czy ciągły stres.

Jak dochodzi do siwienia włosów?

Ich naturalny koloryt zmienia się pod wpływem zaburzeń produkcji melaniny, czyli naturalnego barwnika odpowiadającego właśnie za kolor włosów. Z biegiem czasu jego stężenie w organizmie jest coraz niższe, aż w końcu zanika całkowicie.

Niezależnie od przyczyny siwienia włosów warto wiedzieć, że nie zawsze trzeba sięgać po chemiczne produkty kosmetyczne. Równie skutecznym sposobem (a przy tym też bezpieczniejszym) jest stosowanie środków naturalnych. Ponadto zaleca się stosowanie właściwej, dobrze zbilansowanej diety bogatej w żelazo, witaminę B oraz miedź.

Znamy kilka naturalnych sposobów na walkę z przedwczesnym siwieniem.

Siwienie włosów – agrest indyjski na siwe włosy

Czyli popularna Amla. Jest to produkt o wszechstronnych możliwościach zastosowania. Zwalcza przedwczesne siwienie, nadaje blask i hamuje wypadanie. Jest bogaty w przeciwutleniacze oraz witaminę C. Agrest indyjski można spożywać w codziennej diecie lub stosować bezpośrednio na włosy jego miąższ lub wytłoczony z niego olej.

Przygotowanie

Ugotuj kilka wysuszonych owoców lub podgrzej olej. Poczekaj aż wystygnie i wetrzyj go we włosy oraz skórę głowy. Pozostaw na noc. Następnie umyj. Stosuj co najmniej dwa razy w tygodniu.

Uwaga! Możesz zastosować również mieszankę oleju migdałowego z olejem z agrestu. Ta mikstura poprawi koloryt włosa i wspomoże jego szybszy wzrost.

Liście curry

Wymieszane z olejem kokosowym przywrócą włosom naturalny koloryt.

Przygotowanie

Na patelnię dodaj jedną łyżkę oleju kokosowego i garść liści curry. Zostaw na ogniu przez kilka minut. Po ostygnięciu wykonaj z mieszanki masaż skóry głowy. Pozostaw miksturę na 40 minut a następnie spłucz. Powtarzaj dwa razy w tygodniu.

Siwienie włosów – henna

Od stuleci już jest stosowana do barwienia włosów. Jest to produkt bezpieczny i skuteczny.

Składniki:

rozdrobnione liście henny

kawa

zmielone, suszone owoce agrestu indyjskiego

jogurt naturalny.

Połącz składniki i w formie pasty nałóż na całą długość włosów. Pozostaw do wyschnięcia a następnie umyj włosy tak, jak robisz to zwykle. Powtarzaj zabieg raz lub dwa razy w miesiącu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *