soda oczyszczona

Soda oczyszczona na w zgagę i refluks – właściwości i zastosowanie

Soda oczyszczona uderz nią w zgagę i refluks. W obecnych czasach gdy nieustannie towarzyszy nam stres, palenie papierosów, pospiech, niezdrowa żywność coraz częściej zatrzymujemy się w myślach i zastanawiamy się co dzieje się z naszym organizmem. Dlaczego po zjedzeniu każdego posiłku dokucza zgaga i refleks żołądkowy? Lekarze dodatkowo biją na alarm iż tego typu tryb życia nie prowadzi do niczego dobrego.

Co to takiego soda oczyszczona?

soda oczyszczonaSoda oczyszczona dla niektórych brzmi jak zagadka dla innych super znana. Soda nazywana jest inaczej wodorowęglanem sodu a jeszcze inna znana nazwa to bikarbonat. Choć brzmi bardzo kosmicznie występuje jak najbardziej naturalnie w złożach mineralnych, niekiedy w wodach gruntowych oraz licznych osadach wód słodkich.

W walce z zakwaszonym organizmem i zgagą niezawodna soda oczyszczona

Łykanie coraz większej ilości proszków nie pomaga w walce z uciążliwą zgagą? Nic dziwnego, proszki i tabletki powodują dodatkowo zakwaszenie organizmu. Dlatego w walce z zakwaszonym organizmem i zgagą użyj najsilniejszego i najskuteczniejszego środka czyli sody oczyszczonej.

Znana w swoim działaniu już od bardzo dawna, stosowana i wykorzystywana w lecznictwie naturalnym już od tysięcy lat. Odrobinę zapomniana, wraca w łaski zdrowego odżywiania i wspomagania procesów prozdrowotnych. Wodorowęglan sodowy po podaniu doustnym zobojętnia kwaśną treść żołądka z wydzieleniem dwutlenku węgla. Przyczynia się do alkalizacji płynów ustrojowych, alkalizuje mocz i działa moczopędnie. Wzmaga wydzielanie gruczołów śluzowych dróg oddechowych, wywiera słabe działanie przeciwwymiotne.

Soda oczyszczona odkwasza organizm gdyż w sposób naturalny neutralizuje problemowe kwasy w naszym organizmie, dlatego właśnie jest niezawodna w walce ze zgagą i refluksem żołądkowym.

Soda oczyszczona ratunkiem dla żołądka

Soda oczyszczona nie tylko eliminuje zgagę i odkwasza organizm ale także picie wody z rozcieńczoną sodą oczyszczoną usprawnia pracę żołądka, stymuluje odbijanie dzięki czemu w znacznym stopniu eliminuje się problem wzdęć oraz  i uciążliwych gazów.

Soda oczyszczona jest bogatym źródłem licznych właściwości antyseptycznych dzięki którym eliminuje liczne pasożyty, pleśnie oraz grzyby które nieproszone często są gościem w naszym organizmie. Soda wyrównuje pH organizmu, likwiduje jego zakwaszenie, co działa profilaktycznie, gdyż wiele chorób rozwija się w kwaśnym środowisku. Są to min. osteoporoza, zapalenie stawów, a nawet niektóre nowotwory.

Doskonały roztwór z sody oczyszczonej pomoże ci odkwasić organizm – przepis

Składniki niezbędne to:

  • 250 ml wody,
  • 1 -1,5 łyżeczki sody oczyszczonej.

Banalnie prosty sposób na przygotowanie roztworu z sody oczyszczonej

W przygotowaniu bardzo ważną rolę odgrywa zachowanie odpowiednich proporcji, gdyż zbyt duża dawka sody może przynieść odwrotny skutek i zamiast złagodzić to może podrażnić ściany żołądka.

W celu przygotowania roztworu należy do szklanki (około 250 ml) ciepłej, ale nie wrzącej! !! wody dodać jedną lub półtorej łyżeczki ( małej) sody oczyszczonej i dokładnie wymieszać. Soda oczyszczona musi się dokładnie wymieszać tak aby nie była widoczna w wodzie, charakterystyczny będzie tylko odczyn wody, zmieni się na delikatnie mleczny.

Dawkowanie

Przyjmowanie sody oczyszczonej w postaci naturalnej wymaga dużo ostrożności. Dlatego pożycie wyżej zaprezentowanego roztworu zaleca się średni dwa razy dziennie nie dłużej niż przez 4 dni. Po upływie tego czasu zaleca się zrobienie 7-9 dniowej przerwy i powtórzenie kuracji. Z uwagi na zobojętniały smak takiego roztworu można dodatkowo urozmaicić jego smak poprzez dodanie odrobiny miodu lub syropem klonowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *