banana

Skórki z banana i pomarańczy! Dowiedz się do czego mogą Ci się przydać

Wszyscy wiemy, że owoce są nam potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Ponadto są zdrowe i pożywne. Niewiele osób wie jednak, że również w wyrzucanych zwykle skórkach znajduje się mnóstwo składników odżywczych. Wykorzystuje się je do zwalczania licznych problemów zdrowotnych. Mogą być skuteczne, pod warunkiem, że wiemy jak je zastosować. Szczególną uwagę w tym miejscu warto zwrócić na skórkę z banana oraz pomarańczy. To właśnie je często wykorzystuje się przy wielu chorobach. Mogą bowiem sprawić, że ich przebieg będzie znacznie łagodniejszy. Oto krótka lista niektórych zastosowań dla skórki z banana i pomarańczy. Po przeczytaniu już nigdy nie będziesz ich wyrzucać!

Korzystne właściwości skórki pomarańczowej

bananaJeżeli masz zamiar użyć skórki z pomarańczy to kupuj owoce organiczne, nie poddawane żadnym zabiegom chemicznym. Jeśli jednak nie masz takiej możliwości to przed użyciem namocz pomarańczę w roztworze sporządzonym z jednej łyżki soku z cytryny, jednej łyżce octu jabłkowego i jednej szklance wody. Taka mieszanka usunie wszystkie pestycydy z zewnętrznej skórki.

Oto kilka zastosowań skórki pomarańczowej:

 • Poprawia trawienie – według Ajuwerdy gorycz pomarańczowych skórek pomaga usunąć niestrawność. Poprawia również apetyt, eliminuje gazy, kwasowość, zgagę i mdłości. Skórka pomaga również utrzymać prawidłową równowagę kwasową żołądka normując perystaltykę jelit.
 • Zwalcza bezsenność – skórka pomarańczowa pomaga osobom z zaburzeniami snu, takimi jak bezsenność. Składniki, które w tym pomagają zawarte są w olejku pomarańczowym znajdującym się w skórce. Wykazuje on właściwości uspokajające, dzięki czemu można zasnąć o wiele szybciej. Skórkę można dodać do kąpieli przed snem lub zrobić z niej napar do spożycia doustnego.
 • Redukuje nieświeży oddech – borykając się z nieświeżym oddechem zamiast odświeżacza żuj przez chwilę pomarańczową skórkę. W ten sposób wyeliminujesz nieświeży oddech.
 • Uwolnienie od uciążliwego kaca – po suto zakrapianej imprezie wystarczy wypić napar z wody, szczypty soli i skórki pomarańczowej. Składniki gotuj przez 20 minut a następnie ostudź. Wypij a szybko wróci Ci energia do życia.
 • Usuwa łupież – jeśli ciągle masz problemy z łupieżem zrezygnuj z aptecznych środków. Wystarczy zagotować skórkę pomarańczową z wodą i po ostygnięciu nałożyć ją na skórę głowy. Pozostaw na noc a rano spłucz letnią wodą.
 • Pielęgnacja skóry – skórka pomarańczowa doskonale sprawdza się w usuwaniu zaskórników, martwych komórek, suchości, trądziku, przebarwień, rozszerzonych porów oraz cieni pod oczami. Można zmieszać ją z mlekiem lub twarogiem i stosować na przykład jako maseczkę. Świetnie sprawdzi się także do pielęgnacji paznokci. Wystarczy tylko natrzeć je skórką pomarańczową, która świetnie je nabłyszczy.

Teraz pora na zastosowanie skórki bananowej. Oto jej najważniejsze właściwości:

 • Wybielanie zębów – skórka bananowa doskonale wybiela zęby. Wystarczy natrzeć zęby jej wewnętrzną częścią. Trzeba to powtarzać regularnie, przez dwa tygodnie.
 • Polerowanie obuwia – wyczyść swoje ulubione, skórzane buty skórką bananową a natychmiast się odżywią i odzyskają utracony blask.
 • Usuwanie brodawek – jest to mało popularny sposób, ale okazuje się, że dwutygodniowa kuracja skórką bananową pozwoli pozbyć się brodawki. Wystarczy zrobić z niej nocny okład na miejsce zmienione chorobowo.
 • Bóle głowy – skórka z banana to doskonałe remedium na walkę z migreną. Wystarczy ułożyć ją w poprzek czoła, usiąść wygodnie i odpocząć. Ból powinien szybko minąć.
 • Zmarszczki – banany mają niesamowity wpływ na skórę, pomagają też pozbyć się zmarszczek i uelastycznić zwiotczałą skórę.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *