jak dbać o skórę

Jak dbać o skórę, aby była ona długo młoda i piękna?

Jak dbać o skórę? Dla każdej kobiety bardzo istotny jest jej wygląd zewnętrzny. Dzięki niemu czujemy się piękniej i młodziej, a także bardziej atrakcyjnie w oczach partnera. Każda z nas chciałaby więc zachować swoją młodość jak najdłużej i nie musieć martwić się zmarszczkami, cellulitem, czy też workami pod oczami. Skóra stanowi o naszym wyglądzie, ale także o stanie zdrowia i samopoczuciu. Dlatego jej pielęgnacja już od najmłodszych lat powinna być dla kobiety bardzo ważna.

Pielęgnacja skóry nastolatki

Każda mama powinna zachęcać swoją córkę do właściwego dbania o stan swojej skóry. Jakie zabiegi może wykonywać młoda dziewczyna?

  • Przede wszystkim, jest to nawilżanie skóry. Dobry krem nawilżający i natłuszczający warto stosować od narodzin dziecka.
  • Dziewczyny o problemach z cerą trądzikową mogą wybierać kremy przeznaczone do jej pielęgnacji.
  • Bardzo ważne jest też prawidłowe oczyszczanie skóry z zaskórników, które prowadzą do powstawania pryszczy. Najlepiej udać się do sprawdzonego gabinetu kosmetycznego raz na pół roku. Samodzielne usuwanie takich zmian może prowadzić do powstawania brzydkich blizn.
  • Warto postawić też na naturalne maseczki do twarzy. Wspólne ich przygotowywanie może sprawić mamie i córce wiele przyjemności.

Pielęgnacja dojrzałej skóry

Kiedy skóra zmienia się i dojrzewa, najczęściej znikają już problemy z trądzikiem i nadmiernym wydzielaniem sebum. Taka skóra starzeje się już po trzydziestym roku życia i konieczne jest jej silne nawilżanie. Włókna kolagenowe słabną i skóra nie potrafi już samodzielnie ich wytwarzać. Wówczas wskazana jest intensywna pielęgnacja polegająca przede wszystkim na silnym nawilżaniu. Najważniejszym przyjacielem kobiety staje się jej krem.

Co powinien zawierać krem na zmarszczki?

Najlepiej wybierać dobre kremy o polecanym składzie, ponieważ potrafią one zdziałać cuda. Często opóźniają powstawanie zmarszczek i sprawiają, że skóra jest jędrna i elastyczna. Taki krem powinien zawierać w swoim składzie substancje nawilżające, jak witamina A (retinol) lub mocznik. Poza tym, wskazany jest również kwas hialuronowy, ponieważ to on pobudza skórę do produkcji naturalnego kolagenu. Warto postawić na kosmetyk z silnym filtrem UV, ponieważ promienie słoneczne przez lata wysuszają nasza skórę i powodują powstawanie zmarszczek.

Jak dbać o skórę – domowa pielęgnacja skóry

Kobieta w każdym wieku powinna znaleźć zawsze czas na to, aby na twarz raz w tygodniu nałożyć silnie nawilżającą i odżywiającą maseczkę. Poza tym, konieczne jest też wykonywanie peelingu, który pozwala na pozbycie się starej warstwy naskórka. Zaleca się mycie twarzy zimną wodą i stosowanie zimnych masaży, ponieważ pobudzają one krążenie, dzięki czemu skóra lepiej pochłania cenne składniki odżywcze z kremów i maseczek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *