korektor do twarzy

Korektor do twarzy – Jak wybrać odpowiedni odcień korektora?

Korektor do twarzy – z niedoskonałościami skóry zmaga się prawie każda kobieta. Nieprzespane noce, wahania hormonalne przed okresem, są to czynniki, które sprzyjają pojawianiu się wyprysków na twarzy. Wiele z nas wie, czym jest widok rozszerzonych naczynek lub worków pod oczami z samego rana. W takich sytuacjach niezbędny jest nam korektor do twarzy.

Korektor do twarzy – rodzaje korektorów

Bardzo istotne jest, aby dobrać odpowiedni rodzaj korektora. Nie dotyczy to tylko rodzaju problemu, ale także tego gdzie będzie taki korektor użyty. Może być on w formie sztyftu, idealnie sprawdzi się na punktowe przebarwienia i okazjonalne wypryski. Jednak zawiera dużo pudru, więc nie zaleca się używania go pod oczami. Skóra jest tam dość delikatna i sucha, wiec wymaga korektora w płynie. Ten płynny pozwoli idealnie pokryć całą twarz, dodatkowo, jeśli jest rozświetlający, będzie idealny na cienie pod oczami oraz na zmarszczki. Korektor w pędzelku ułatwi rozjaśnienie zmarszczek w okolicy ust, a także sprawdza się w miejscach, gdzie należy go nanieść punktowo, jak np. skóra pod oczami.

Jak wybrać odpowiedni odcień korektora

Wybierając odpowiedni odcień korektora musimy sobie odpowiedzieć na pytanie, co chcemy zatuszować?  Jeśli dotyczy nas problem rozszerzonych naczynek, najlepszym rozwiązaniem jest korektor o odcieniu zielonym. Sprawdzi się on również w tuszowaniu śladów po trądziku. Do tuszowania cieni pod oczami najlepiej wybrać korektor o odcieniu nieco jaśniejszym od podkładu, który używamy. Natomiast, jeśli nasza cera jest poszarzała lub zmęczona należy użyć korektora o odcieniu różowym. Twarz zostanie rozświetlona i będzie wyglądała na bardziej świeżą.  Przebarwienia i blizny najlepiej ukryje korektor o naturalnym odcieniu naszej skóry.

Korektor od twarzy – odpowiednia aplikacja

Korektor zawsze należy nakładać na podkład. Nie nakładamy korektora pod podkład, ponieważ dopiero po nałożeniu fluidu jesteśmy w stanie ocenić, co jeszcze wymaga skorygowania.

Pryszcze należ maskować punktowo, najlepiej pędzelkiem lub patyczkiem kosmetycznym. Istnieją również specjalne korektory do maskowania krostek. Ich stosowanie polega na tym, że najpierw nakłada się odrobinę żelu antybakteryjnego a następnie maskuje wyprysk.

Bruzdy należy ukrywać korektorem o ton jaśniejszym od karnacji. Należy go użyć powyżej linii bruzd, nigdy nie należy go wklepywać w środek, ponieważ to uwidoczni je jeszcze bardziej.

Naczynka powinno korygować się pojedynczo, chyba, że mamy ich sporo wtedy należy użyć korektora we fluidzie najlepiej w zielonym odcieniu.

Z ilością korektora nigdy nie należy przesadzać, ponieważ może to wywołać odwrotny skutek. Jeśli korektor po czasie przestanie spełniać swoją role, nigdy nie dokładaj kolejnej warstwy. Starą należy usunąć i nałożyć nową. Na koniec zawsze należy nałożyć puder. Nawet, jeśli nie stosujemy go na całą twarz to i tak miejsce gdzie użyliśmy korektora powinniśmy przypudrować dla utrwalenia.  Pamiętaj też, aby przed użyciem korektora bardzo dokładnie nawilżać twarz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *