peeling

Domowe sposoby na peeling – przepis na skuteczny peeling

Każda kobieta marzy o tym, aby mieć nieskazitelnie gładką i promieniującą skórę. Aby osiągnąć taki efekt panie na całym świecie wydają setki tysięcy złotych rocznie na drogie kosmetyki, które odpowiadają ich wymaganiom. Okazuje się jednak, że czasami takie wydatki są zupełnie zbędne! Produkty, które każdy posiada w swoim domu mogą być doskonałymi i równie skutecznymi, a przy okazji też tanimi substytutami dla kosztownych preparatów.

peelingMnóstwo gotowych produktów kosmetycznych opartych jest na działaniu substancji, które przy regularnym stosowaniu mogą przynieść skórze więcej szkody niż pożytku. Bywają również uzależniające, ponieważ martwimy się, że po zaprzestaniu ich użytkowania nasza skóra znów wróci do pierwotnego stanu. Faktycznie tak jest, co widać najlepiej na kremach i preparatach przeciwdziałających trądzikowi. Po ich odstawieniu problem zwykle wraca ze zdwojoną siłą. Stan skóry dodatkowo się pogarsza a jej struktura może zostać trwale uszkodzona.

Domowe produkty będą dla Ciebie doskonałym substytutem drogeryjnych preparatów, ponieważ zawierają w sobie znacznie więcej skutecznych i naturalnych składników, które sprawią, że Twoja skóra stanie się jedwabiście gładka. Odpowiednie skomponowanie składników i dostosowanie ich do rodzaju swojej cery pozwala na stworzenie uniwersalnego kosmetyku pielęgnacyjnego, który nie tylko poprawi wygląd, ale również nie obciąży zanadto Twojego portfela. Poniższy przepis to przykład na naturalny, zdrowy peeling do mycia twarzy. Posiada oczyszczającą moc, której każda skóra potrzebuje najbardziej. Nie powoduje nadmiernego wysuszenia skóry, a do przygotowania potrzebne są jedynie dwa składniki, które każdy posiada w swoim domu.

Przepis na domowy peeling do twarzy

Składniki, których potrzebujesz:

Nie istnieją określone ilości produktów, jakie należy zastosować, aby przygotować peeling z podanych przepisów. Każdy powinien dostosować je indywidualnie do rodzaju i potrzeb skóry. Osoby z cerą wrażliwą powinny stosować mieszankę jednej części proszku do pieczenia, jednej części sody oczyszczonej i dwóch części oleju kokosowego. Ci, którzy chcą dodatkowo złuszczyć martwy naskórek powinni zmienić proporcje wszystkich podanych składników w stosunku 1:1.

Wykonanie

Wszystkie podane składniki wystarczy wymieszać w małej misce. Powstałą miksturę nakładamy na twarz i masujemy przez kilka minut. Na koniec spłukujemy ciepłą (ale nie gorącą) wodą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *