Jak dobrać maskę do włosów pozbawionych objętości?

 

 

Niekiedy, pomimo usilnych starań, nasze włosy wciąż nie wyglądają tak, jakbyśmy sobie tego życzyli. Problemem może być nieodpowiednie rozpoznanie potrzeb oraz złe dopasowanie produktów pielęgnacyjnych. Czasami ograniczamy się tylko do szamponów i odżywek, podczas gdy maska do włosów jest pomijana lub traktowana po macoszemu. Sprawdź, jaki preparat może pozytywnie wpłynąć na poprawę objętości i sprawić, że Twoje fryzura odzyska swój dawny blask. 

Włosy bez objętości – jak je rozpoznać?

Brak objętości włosów znany jest wielu osobom. U niektórych jest to problem, który występuje nawet po samym myciu, a nie tylko w trakcie dnia. Warto natomiast pamiętać, że różnimy się od siebie, dlatego nasza fryzura nie zawsze będzie wyglądała tak, jak u koleżanki. Czym się charakteryzuje brak objętości? Włosy nie są uniesione u nasady i mocno przylegają do skóry głowy. Czasami nie pomaga nawet stosowanie pianek czy innych kosmetyków do stylizacji.

Co może nam pomóc? Na pewno nie należy mocno wygładzać włosów ani też często rozczesywać pasm. Skuteczne okazuje się również suszenie w pozycji z głową w dół – to szybki sposób na odbicie u nasady. Produkty do stylizacji także mogą być skuteczne, ale nie należy przesadzać z ich ilością oraz koniecznie trzeba zwrócić uwagę na wcześniejszy proces mycia. Czy maska do włosów sprawdzi się w tym przypadku?

Czy maska do włosów powinna być stosowana regularnie?

Jeżeli chodzi o regularność stosowania tego rodzaju produktów, to jest to na pewno ważny punkt. Należy jednak wiedzieć, że maska do włosów nie powinna być aplikowana przy każdym myciu. Dlaczego? Jej skład jest niezwykle bogaty i stanowi jedynie uzupełnienie naszej standardowej pielęgnacji. Częściej powinniśmy sięgać po odżywki (zarówno te w formie bez spłukiwania, jak i zmywalne). Chociaż każdy z nas marzy o szybkim uzyskaniu zaskakujących rezultatów, to niekiedy bywa to bardzo zgubne. Nakładając zbyt wiele kosmetyków, możemy uzyskać efekt odwrotny. Zamiast wzmocnić włosy, odżywić je i poprawić ich objętość sprawimy, że będą zbytnio obciążone, oklapnięte, pozbawione blasku, a niekiedy nawet matowe. 

Jaka maska do włosów poprawi ich objętość?

Tak naprawdę nawet maska do włosów może wpłynąć na objętość naszej fryzury. Kosmetyki tego rodzaju nierzadko pogrubiają strukturę, dzięki czemu wydaje się, że mamy więcej włosów. Jednocześnie składniki aktywne działają nawilżająco, wzmacniająco i regenerująco. Należy też zadbać o właściwą równowagę PEH, jeżeli zauważymy, że fryzura jest zbytnio oklapnięta, a pasma zbijają się w strączki. Koniecznie dobierzmy maskę do naszej porowatości (może być ona niska, średnia lub wysoka, natomiast pomocne testy znajdziemy w internecie).

Maska do włosów – jak ją poprawnie aplikować?

Istnieje kilka sposobów aplikowania tego rodzaju produktów. W dużej mierze zależne jest to od zaleceń samego producenta, a tego rodzaju wskazówki zawsze umieszczone są na opakowaniu. Niektóre kosmetyki są niezwykle wielofunkcyjne, dlatego sprawdzą się zarówno jako preparat przeznaczony do nakładania pod olej, przed myciem, podczas mycia, a także bez konieczności spłukiwania. Zdecydowanie najpopularniejsza metoda, w której wykorzystywana jest maska do włosów, polega na dokładnym oczyszczeniu skóry głowy, spłukaniu jej letnią wodą, a następnie aplikacji produktu na dosłownie kilka minut. 

Niektóre włosomaniaczki zastępują pierwsze mycie odżywką właśnie aplikacją maski. Ważne, aby znaleźć taki sposób, który będzie najlepiej dopasowany do naszych potrzeb. Jeżeli skład kosmetyku jest bardzo bogaty i boimy się, że dostarczymy włosom zbyt wielu protein lub innych substancji, to trzymajmy się czasu wskazanego przez producenta. Zawsze równomiernie rozprowadzamy preparat na długości pasm. Niektóre maski sprawdzą się też w pielęgnacji skóry głowy, ponieważ mają właściwości oczyszczające czy pobudzające wzrost. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *