puszyste włosy

Puszyste włosy – sposoby na puszyste włosy, loki i koki, odżywienie

Puszyste włosy – istnieją rozmaite sposoby na puszyste włosy, które są skuteczne? Jeśli przeszkadza ci, ze twoje włosy są cienkie i oklapnięte dodaj im objętości wykonując szereg zabiegów pielęgnacyjnych. Nie wszystkie kobiety maja gęstą czuprynę i włosy łatwo okładające się. Jeśli włosy wypadają, przetłuszczają się – te zabiegi winny im pomóc nie tylko w wyglądzie.

Sposoby na puszyste włosy

Nie musisz odwiedzać fryzjera, by twoja fryzura była piękna. Również domowymi i w pełni naturalnymi sposobami można zadbać o włosy, aby były puszyste. Po pierwsze pomoże ich regularne mycie używając łagodnych szamponów z wyciągami roślinnymi. Używanie szamponu pomaga oczyścić włos ale i go wzmocnić. Codzienne mycie winno zapobiec przetłuszczaniu się.

Ponadto używaj suszarki z dyfuzorem. Dyfuzor podczas suszenie wsuwaj między pasma unosząc je nad głową. Innym sposobem na suszenie jest wmasowanie pianki i pochylenie głowy, a następnie skierowanie strumienia ciepła z suszarki na głowę. Najpierw susz nasadę włosów, potem ich końcówki.

Metody stylizacji

Stylizacja cienkich włosów to konieczność, aby wyglądały na puszyste i gęste. Niestety cienkim włosom nie służą pasty modelujące, gumy i wyroby dwa w jednym, gdyż włosy się przetłuszczają. Sprawdzają się spraye i pianki. W składzie tych preparatów są polimery,a te dodają włosom sprężystości.

Jeśli nie ufasz preparatom do stylizacji np. z uwagi na ryzyko pojawienia się łupieżu sięgnij po okrągłą szczotkę z włosia naturalnego. Taka szczotka nie grzeje się i nie niszczy włosów. Nawijaj na nią pasma włosów i ogrzewaj suszarką najpierw od spodu potem od czubka głowy.

Loki i koki

Chcąc dodać objętości fryzurze dobrze jest zyskać podkręcenie włosów. Nie muszą być to typowe loki. Pomaga wtedy lokówka lub karbownica w zależności od tego jaki chcesz uzyskać efekt końcowy. Niestety urządzenia te niszczą włosy wysoką temperaturą. Do cienkich i delikatnych włosów polecane są papiloty oraz wałki, termoloki.

Drastycznym sposobem na puszystość ale niemalże niezawodnym jest trwała. Można wykonać trwałą nie powodując efektu skręcenia loków, a tylko uniesienie włosów u nasady. Efekt niestety jest zadowalający jedynie przy stosunkowo krótkich włosach.

Odpowiednie strzyżenie i farbowanie

Cieniowanie włosów pozwala sprawić, by fryzura dawała pozory puszystej i gęstej. Wystrzępione końcówki dodają objętości, podobnie jak pazurki i asymetria. Zaczesywanie fryzury na bok także optycznie dodaje objętości fryzurze. Jeśli chcesz ten efekt zwielokrotnić pokuś się o dyskretny balejaż.

Pasemka w kolorach o kilka odcieni jaśniejszych lub ciemniejszych od naturalnych dobrze prezentują się zarówno na krótkich, jak i długich fryzurach. Pamiętaj też że ciągła fryzura bez zmian sprawia, iż włos automatycznie układa się tak samo. Dlatego od czasu do czasu wprowadź zmiany w uczesanie a fryzura będzie bardziej puszysta.

Odżywienie i zagęszczanie

Regularnie dbaj o odżywienie włosów. Stosuj dopasowane kosmetyki, bogate w witaminy A i B oraz takie pierwiastki jak krzem, cynk, magnez. Jeżeli brakuje ci ich w diecie codziennej możesz zadbać o preparaty suplementacji diety, również maseczki odżywiające i zabiegi regeneracyjne nutrikosmetykami.

Gdy te metody zawodzą i wciąż nie zadowala cie fryzura spróbuj zagęszczania włosów metodami mechanicznymi. Pasma włosów oplecione keratyną (sztucznych lub naturalnych) są cienkie i nie widać, jak zostały umocowane. Efekt ten utrzymuje się nawet kilka miesięcy. Jednak pamiętaj, że taka fryzura ma wiele ograniczeń i wymaga szczególnej pielęgnacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *