cytryny

Sok z cytryny, dodaj oliwę z oliwek i ciesz się dobroczynną miksturą!

Mnóstwo osób boryka się z przewlekłym zmęczeniem w ciągu dnia. Wynika to z ciągłego życia na wysokich obrotach, braku zdrowej aktywności fizycznej i prowadzenia złej diety, co sprawia, że czujemy się wypompowani i pozbawieni energii do życia. Dzieje się tak nawet wtedy, kiedy regularnie i dobrze sypiamy.

cytrynyWłaśnie dlatego postanowiliśmy polecić Wam jedną z najbardziej skutecznych i naturalnych kombinacji dwóch składników, które wspólnie doskonale oczyszczają organizm z toksyn a jednocześnie zwiększają poziom energii. Po spożyciu tego fantastycznego napoju będziesz czuł się wypoczęty i nabierzesz sił na cały dzień.

Oczywiście to jeszcze nie wszystko. Przepis ten jest bardzo prosty, bo do jego przygotowania wystarczą tak naprawdę dwa składniki – cytryna i oliwa z oliwek. Istotnym wydaje się fakt, że oba te produkty już od setek lat są stosowane przy leczeniu licznych problemów zdrowotnych.

Oliwa z oliwek

Oliwa z oliwek często określana jest jako płynne złoto. Ma to swoje korzenie w starożytnym Rzymie i Grecji. Oliwa jest bogata w zdrowe kwasy tłuszczowe, które obniżają poziom cholesterolu we krwi i eliminują toksyny z organizmu.

Eksperci medycyny uważają, że oliwa z oliwek to jeden z najzdrowszych produktów, który winien być stosowany w codziennej diecie. Najlepsza jest ta, która podczas produkcji nie ulega znacznemu przetworzeniu. Poznamy to po napisie „Extra Virgin” na butelce. Taka oliwa bogata jest we wszelkie niezbędne do zdrowego funkcjonowania witaminy oraz minerały.

Cytryna

Cytryna jest kolejnym produktem bogatym w witaminy, substancje odżywcze i przeciwutleniacze. Ten cytrusowy owoc posiada również naturalną witaminę C, potas, fosfor, witaminę B, białka i węglowodany. Nie sposób oczywiście zapomnieć także o dużej zawartości flawonoidów, które wykazują silne właściwości przeciwutleniające.

Połączenie cytryny z oliwą z oliwek pomoże zapobiec i wyleczyć liczne choroby. Oto kilka przykładów:

  • Poprawa kondycji wątroby oraz pęcherzyka żółciowego

Mieszanka ta doskonale wpływa na zdrowy pęcherz. Poprawia też funkcję pęcherzyka żółciowego. Oczyszcza bowiem organizm z gromadzących się toksyn.

  • Poprawa kondycji serca i układu krwionośnego

Oliwa z oliwek bogata jest w kwasy tłuszczowe, które zapewniają sercu dobrą kondycję. Ponadto obserwuje się także regulacje i lepszy przepływ krwi u osób, które regularnie stosują oliwę w swojej diecie. Kwasy, które się w niej znajdują doskonale radzą sobie z wysokim cholesterolem LDL. Jest to również skarbnica witamin i substancji działających przeciwzapalnie.

  • Eliminacja zaparć

Połączenie oliwy z oliwek i cytryny pobudza błonę śluzową przewodu pokarmowego, poprawia funkcję pęcherza moczowego i woreczka żółciowego. W miksturze zawiera się mnóstwo przeciwutleniaczy eliminujących toksyny z układu trawiennego, dzięki czemu szybko można pozbyć się nawracających zaparć.

  • Leczenie zapalenia stawów i bóli reumatycznych

Łyżeczka mieszanki oliwy z oliwek i cytryny przyjmowana rankiem, na pusty żołądek pozwoli zmniejszyć ból spowodowany przez artretyzm oraz reumatyzm.

Jeżeli nasz artykuł okazał się pomocny nie zapomnij podzielić się nim ze swoją rodziną i przyjaciółmi. Na pewno będą Ci wdzięczni.

 

Komentarze

  1. Tragedia.
    Portal o zdrowiu człowiek liczy na poważną treść a brakuje podstawowej informacji w jakim stosunku zmieszać składniki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *