zęby

Jak wybielać zęby naturalnymi sposobami i dlaczego warto to robić?

Silne i zdrowe zęby w każdym wieku? Doskonały uśmiech rodem z Hollywoodzkiej estrady to coś, o czym marzy każdy. Idealnie białe zęby poprawiają wygląd i zwiększają poczucie własnej wartości. Oczywiście, istnieje szereg specjalistycznych zabiegów stomatologicznych, którym możesz się poddać, aby Twoje zęby lśniły niczym perły, ale zanim zdecydujesz się na tak drastyczne rozwiązania poznaj kilka skutecznych sposobów na to, aby podobny efekt uzyskać naturalnie, w zaciszu własnego domu, nie narażając się na skutki uboczne działania chemicznych preparatów wybielających.

zębyNa początku jednak powinieneś dowiedzieć się dlaczego Twoje zęby stają się żółte. Oczywiście istnieje wiele powodów, dla których tak jest, ale większość z nich związana jest nierozerwalnie z uwarunkowaniami genetycznymi, jedzeniem i piciem produktów powodujących przebarwienia i osadzanie się kamienia nazębnego, przewlekłymi chorobami i złą higieną jamy ustnej.

Jak to się dzieje, że zęby przestają być śnieżnobiałe?

Każdy ząb pokryty jest swoistą emalią ochronną, która pod wpływem działania upływu czasu i niektórych substancji zewnętrznych staje się żółta i matowa. Na taki stan rzeczy w szczególności wpływa kawa i kolorowe napoje powodujące silne przebarwienia. W takich produktach zawierają się również liczne substancje, które niszczą strukturę szkliwa, osłabiając je. Rezultatem tego jest odkrycie żółtej zębiny, która się pod nim znajduje,.

Naturalne środki wybielające są bardzo skuteczne i nie kosztują wiele, dlatego warto dowiedzieć się na czym polega tajemnica ich działania.

Oto tylko część produktów do domowego wybielania zębów, po które możesz sięgnąć

Może wydawać Ci się to dziwne, ale doskonały efekt wybielenia zębów przynosi szczotkowanie ich czarnym, leczniczym węglem drzewnym. Posiada on silne właściwości wybielające i działa poprzez zrywanie plam oraz płytki nazębnej. Węgiel to również naturalny klej, który wiąże pozostałości substancji odpowiadających za przebarwienia nazębne. Już po kilku pierwszych użyciach będzie on w stanie wyeliminować działanie takich produktów jak kawa, herbata lub wino. Używając go należy uważać, bo choć węgiel doskonale czyści zęby, plami wszystko wokół – w tym również ubrania. Nie zaleca się więc stosowania go w ulubionej bluzce.

Trzeba również zauważyć, że niektóre osoby mają naturalnie ciemniejszy odcień zębów. W takim przypadku węgiel nie spowoduje ich wybielenia a jedynie przywróci do pierwotnego kolorytu poprzez usunięcie nagromadzonych plam i przebarwień. W przypadku takich osób zaleca się stosowanie nadtlenku wodoru. Wystarczy tylko zapoznać się z instrukcją jego stosowania i postępować zgodnie z wytycznymi a efekty będą zauważalne niemalże natychmiast.

Kolejnym sposobem na naturalne wybielenie zębów jest stosowanie oleju kokosowego, który doskonale sprawdza się również jako uniwersalny kosmetyk pielęgnacyjny do skóry ciała, twarzy i włosów. Wystarczy umyć zęby olejem kokosowym lub nałożyć jego niewielką ilość na palec i dokładnie wetrzeć w zęby. Przed użyciem upewnij się, że używasz wysokojakościowego oleju nierafinowanego.

Na koniec jeszcze rzecz oczywista – zadbaj o właściwą higienę jamy ustnej. Zęby myj co najmniej dwa razy dziennie – rano i przed pójściem do łóżka. Stosuj nici dentystyczne i regularnie odwiedzaj swojego stomatologa, aby wyeliminować pojawiającą się próchnicę zanim ta zaatakuje pozostałe zęby.

Przede wszystkim, trzeba zachować właściwą higienę jamy ustnej. Myj zęby rano i przed pójściem do łóżka, używaj nici i regularnie odwiedzają dentystę który zauważy nawet najmniejszą prucnicę, zanim rozprzestrzeni się do innych zdrowych zębów. Spróbuj również niektórych z naszych sposobów na naturalne wybielanie zębów i uzbrój się w cierpliwość. Efekty mogą być widoczne dopiero po kilku tygodniach systematycznego stosowania.

Źródło: www.healthyfoodteam.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *