migrena sól himalajska cytryna

Migrena? Sól himalajska i cytryna, czyli skuteczny sposób na migrenę!

Migrena? Często miewasz silne bóle migrenowe i nie wiesz jak w szybki sposób zwalczyć ten ból? Mamy na to skuteczne rozwiązanie. Wystarczy, że połączymy te dwa składniki. Musisz wiedzieć, że taki ból jest niezwykle uciążliwy i z całą pewnością wpływa negatywnie na codzienne funkcjonowanie w domu lub pracy. Niezwykle prosty w przygotowaniu przepis może ci pomóc z migreną.

migrena sól himalajska cytrynaJeżeli czujesz się źle, często miewasz uciążliwe bóle głowy, które stale występują z jednej strony głowy, musisz się go pozbyć. Wyeliminowanie tego błędu jest niezwykle ważne, gdyż taki ból ma wpływa na Twoją wydajność, w szczególności w czasie pracy.

Ludzie, którzy cierpią na bóle migrenowe szukają pomocy w aptece, kupują leki, które działają przeciwbólowo. Zgadza się, one działają, ale bardzo powoli. Ci, którzy tak rozwiązują problem z migreną nie są świadomi, że leki mogą ciągnąć za sobą wiele konsekwencji. Warto wspomnieć, że migrena częściej występuje u kobiet niżeli u mężczyzn, więc kobiety szczególnie powinny zainteresować się tym tematem.

Dlaczego migrena nie będzie dla nas problemem?

Chcesz pozbyć się uciążliwego bólu, ale nie wiesz w jaki sposób? Spokojnie, wystarczy, że wykorzystamy do walki z migreną dwa składniki, które z pewnością znajdą się w każdej kuchni.

Składniki:

  • Szklanka z wodą
  • Sól (zalecana sól himalajska)
  • Cytryna

Przygotowanie:

  1. Do szklanki z wodą dodaj łyżeczkę soli
  2. Do wody z solą dodaj sok z cytryny (pół cytryny)
  3. Wymieszaj i wypij.

Warto wiedzieć, że nie każda sól nadaje się do tej mieszanki. Najlepszym wyborem jest sól himalajska, która posiada wiele właściwości leczniczych. W ostateczności można zastosować sól kuchenną, ale efekty nie będą takie same jak w przypadku himalajskiej. Ta sól dostarcza twojemu organizmowi wiele elektrolitów.

Jeżeli chodzi o cytrynę, to zalecana jest w przypadków bólu głowy, migrenie i pochodnych. Dla złagodzenia bólu można również pocierać cytryną o czoło, która może przynieść praktycznie natychmiastową ulgę.

Jeżeli stężenie soli będzie za duże, możesz zmniejszać ilość soli w roztworze.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *