sok z buraka

Sok z buraka czerwonego to doskonały smak, właściwości

Sok z buraka czerwonego to doskonały smak? W swoim wyglądzie idealny, we właściwościach niezastąpiony, w smaku rewelacyjny, leczniczo – z tak szerokim spektrum zastosowań, że ciężko wszystkie wymienić. Znany i wykorzystywany w medycynie naturalnej i ludowej od tysięcy lat, z powodzeniem stosowany w kosmetyce nawet tej najdawniejszej. Dla jednych niezbędny dodatek do świątecznych dań dla innych upragniony napój, dla jeszcze innych lekarstwo i najcenniejsze źródło witamin.

sok z burakaNajcenniejsze jest to co ma nam do zaoferowania natura. Po co więc testować na sobie i swoim organizmie mało skutecznie, wycieńczające diety które nie zawsze pozwalają osiągnąć upragniony cel. Warzywo to gości na Polskich stołach od tysięcy lat, niezastąpione, skuteczne. Obudź się! Spróbuj! A na pewno nie będziesz żałował swojej decyzji.

Burakiem w kilogramy

Niektórzy, niedowiarki powiedzą dlaczego burak? Dzięki swoim niezastąpionym właściwościom. To właśnie burak to roślina zaliczana to tych posiadających najmniej kalorii. Ile? Otóż poniżej 40% już w 100 gramach produktu. To wspaniała informacja dla wszystkich tych którzy pragną jeść zdrowo i jednocześnie chudnąć.

Bardzo często osoby podejmujące restrykcyjne diety popadają w anemię. Burak cię przed tym uchroni, głównie dlatego iż stanowi doskonałe źródło żelaza, potasu oraz magnezu.

Sok z buraka oraz różnego rodzaju przetwory z niego pozwolą przywrócić równowagę kwasowo-zasadową po zakwaszającym działaniu produktów mięsnych i zbożowych w diecie. Nie jest to jedyne jego zastosowanie oprócz właściwości wspomagających proces odchudzania buraki stanowią bardzo ważne ogniwo w leczeniu nerwicy, grypy, gruźlicy, niektórych nowotworów, przeciw zapaleniu nerwów i wątroby oraz przy niedoborach składników mineralnych.

Burak poprawia pracę wątroby, odkwasza i ułatwia trawienie. Dzięki wysokiej zawartości potasu i magnezu jest skuteczny w leczeniu nadciśnienia i chorób układu krążenia.

Burak super mocny – badania

Naukowcy z Uniwersytetu w Exeter prowadzili liczne badania nad niepoznanymi i nieznanymi jak do tej pory właściwościami buraka. Ich odkrycia okazały się zaskakujące! Dowodzą oni, iż zawarty w burakach azotan przyczynia się w znacznym stopniu do obniżenia wchłaniania tlenu w trakcie wysiłku fizycznego. Co oznacza to w praktyce? Działanie takie wskazuje na to że po spożyciu soku z buraka nasz organizm wolniej się męczy.

Badania polegały na przeprowadzeniu testów wytrzymałościowych wśród 8 mężczyzn, którym wcześniej przez 6 kolejnych dni podawano 500 ml soku z buraków ćwikłowych. Następnie tym samym osobom przez 6 dni podawano placebo (którym był lekki środek nasercowy) i ponownie przeprowadzono testy wytrzymałościowe. Okazało się, że po spożywaniu soku z buraka grupa ta uzyskała średnio lepsze wyniki niż kiedy przyjmowała placebo. Udało im się utrzymać trening przez 1,5 minuty dłużej niż kiedy pili placebo (czyli średnio 11,25 minuty, zamiast niecałych 10).

Przepis na rewelacyjny sok z buraka który spali za ciebie zbędne kilogramy

Nie czekaj tylko działaj!!

Składniki niezbędne do przygotowania soku z buraka

  • 3 średniej wielkości buraki czerwone,
  • 4 marchewki.

Sok z buraka – najprostsze przygotowanie

Aby sok z buraka zachował wszelkie swoje właściwości, dostarczył niezbędnych witamin i odchudził konieczne jest skorzystanie ze świeżych warzyw. Obrać delikatnie buraka z wierzchniej skórki i pokroić na ćwiartki, to samo wykonać z marchewką. Następnie całość umieścić w sokowirówce i wycisnąć sok. Nie zaleca się dodawania cukru ponieważ mogą one poprawić walory smakowe ale zabić te które mają zwalczyć kilogramy.

Sok z buraka ile i jak żeby chudnąć – dawkowanie

Aby efekt był zadowalający sok z buraka należy pić średnio dwa razy dziennie. Zaleca się picie na czczo i dodatkowo wprowadzenie diety lekkostrawnej, plus wysiłek fizyczny. Efekt cię zaskoczy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *