Aspiryna na odciski oraz żylaki – nietypowe zastosowanie aspiryny

Aspiryna na odciski i żylaki to nietypowe zastosowanie tego leku, ale za to skuteczne. Poza aspiryną niezbędny do przygotowania leku jest spirytus. Prócz wymienionych dolegliwości mieszanina aspiryny i spirytusu pomaga na problem szorstkiej skóry, suche stopy.

Aspiryna na odciski oraz żylaki

Suchość stóp, zwłaszcza pięt może wynikać z różnych przyczyn, między innymi noszenia niestosownego obuwia lub braku witamin w diecie. To dość irytująca dolegliwość, bowiem niszczy skarpetki, zwłaszcza rajstopy damskie, a jednocześnie powoduje dyskomfort i wygląda nieestetycznie. Nie zawsze w pozbyciu się tych objawów suchej skóry pomagają zabiegi pielęgnacyjne i kosmetyki do higieny stóp. Wówczas z pomocą przychodzi aspiryna. To bez wątpienia skuteczna kuracja rewitalizująca, dzięki której stopy odzyskają zdrowy wygląd i przestaną pękać, być szorstkie.

Mikstura na suche stopy

By przygotować miksturę odżywczą i leczniczą zarazem potrzebna jest aspiryna i spirytus. Prócz suchości stóp preparat ten może być skutecznym lekiem na żylaki, jak również odciski. Aspiryna na odciski to dość nietypowe zastosowanie leku, a jednak coraz popularniejsze z uwagi na wykazywana skuteczność terapii. Należy przygotować 10 tabletek aspiryny oraz 200ml spirytusu. Chcąc przygotować mniej lub więcej mikstury należy pamiętać o proporcjach. Dawki te gwarantują pomoc w nawilżeniu skóry i redukcji żylaków.

Przepis na kurację

Składniki: 10 tabletek aspiryny oraz 200ml spirytusu Początkowo skupiamy się na skruszeniu tabletek aspiryny na proszek, ważne by miał sypka i jednolitą konsystencję. Kolejno proszek zalewamy spirytusem w odmierzonej dawce. Kolejno mieszamy miksturę by ją rozpuścić maksymalnie nie pozostawiając proszku. Tak przygotowany płyn, a w zasadzie zawiesinę odstawiamy na 1 lub dwa dni.

Po tym czasie mikstura jest gotowa do użycia. Przed jej użyciem należy ją wstrząsnąć lub zamieszać. Używamy poprzez smarowanie wacikiem miejsc zeschniętych i popękanych. Warto wykonać z mikstury okład na noc dbając o to by go nie zetrzeć ze skóry. Zostawiając na noc można na pięty, stopy zastosować kompres.

Sposób użycia

Wacik nasączony miksturą należy nałożyć na zmiany skórne, w tym miejsca z żylakami. By zwiększyć efekt wchłaniania i nawilżenia skóry miejsce to wraz z wacikiem można owinąć folią spożywczą lub ciasnym i ciepłym ubraniem na przykład zakładając skarpety. Najwygodniej zabieg ten wykonać wieczorem i położyć się spać z nałożoną mieszaniną. Należy pamiętać, by zaraz po przebudzeniu oczyścić stopy.

Miksturę należy zmyć wodą z mydłem ze skóry. Kuracja winna być powtarzana codziennie tak długo jak zmiany tego wymagają. Jednym pomaga już jednodniowe zastosowanie, u innych efekty widoczne są dopiero po kilku dniach, a zadowalające po kilku tygodniach. Zwykle zaleca się i obserwuje jej skuteczność stosowanie przez 10 dni z rzędu. W razie potrzeby należy kurację powtarzać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *