Trening modelujący brzuch

Trening modelujący brzuch – ćwiczenia na brzuch, zasady treningu

Trening modelujący brzuch Natalii Gackiej jest zestawem ćwiczeń aktywizujących dla osób chcących wymodelować brzuch i zredukować obwód pasa. Co ważne jest to trening amatorski dla każdego, i Ty możesz zacząć ćwiczyć już dziś! Nie musisz się przygotowywać do treningu ani mieć doskonałej kondycji.

Trening modelujący brzuch

Ćwiczenia na brzuch są ważne z wielu powodów i wpływają na wiele procesów zachodzących w naszym ciele. Nie tylko odchudzają ale i poprawiają sprężystość skóry, jej wygląd, unoszą pośladki, rozluźniają biodra a przede wszystkim poprawiają metabolizm i przyspieszają trawienie. Tym samym są to wszechstronne ćwiczenia angażujące szereg mięśni różnych partii ciała.

Dzięki aktywności ciała tkanka tłuszczowa spala się szybciej. Polecane ćwiczenia są o wiele skuteczniejsze od tradycyjnych i oklepanych brzuszków. Nie są zarazem wymagające, łatwo je wykonać i nie potrzebują wielu pomocy. Wystarczy jeden ciężarek lub przedmiot go imitujący. Zamiast maty może być dywan lub gruby ręcznik a zamiast siłowni przestrzeń sypialni czy balkonu.

Trening modelujący brzuch – tasady treningu

Trening na brzuch to zaledwie i aż pięć ćwiczeń. Każde z nich należy powtórzyć przez pół minuty po czym wykonać przerwę 10 sekundową i przejść do kolejnego ćwiczenia. Taki cykl powtarza się trzy razy a przerwy pomiędzy seriami winny wynosić 30 sekund. Jeżeli zależy nam na szybkim efekcie ćwiczenia te można połączyć z dodatkowymi ćwiczeniami kardio.

W dni w które ćwiczeń nie wykonujesz zadbaj o inny rodzaj aktywności jak np. rower czy pływanie. W ten sposób modelowanie brzucha będzie ciekawe i skuteczne jednocześnie. Nie możesz też zapomnieć o diecie. Uważaj na to co jesz, ogranicz kalorie, zmniejsz posiłki a Twój brzuch szybko osiągnie zamierzone cele.

Trening modelujący brzuch – rodzaje ćwiczeń

Brzuszki z hantlem to jedno z pięciu ćwiczeń treningu. Połóż się płasko na plecach po czym ugnij nogi w kolanach, rozłóż kolana w bok łącząc ze sobą stopy. Rękoma unieś ciężarek nad głową a potem spróbuj unieść cały tułów do pozycji siedzącej. Zadbaj o płynny ruch unoszenia się. Kolejnym ćwiczeniem jest rosyjski twist. Należy usiąść na podłodze, odchylić się do tyłu i unieść nogi, by łydki było równoległe do podłoża.

Następnie weź ciężarek do rąk i przekładaj go z jednej do drugiej dłoni. Prze przenoszeniu ciężarka skręcaj delikatnie głową i tułowiem. Trzecim ćwiczeniem na brzuch jest tzw. kołyska. Ułóż ciało na plecach i umieść ciężarek pod kolanami, dociśnij go nogami. Ręce połóż wzdłuż ciała i przyciągaj kolana do brody odrywając lędźwie od podłoża z ciężarkiem pod kolanami. Przedostatnie ćwiczenie treningu modelującego to wahadło.

Połóż się an plecach i ugnij kolana oraz rozszerz stopy. Podnieść głowę i barki nad ziemia kilka centymetrów a ręce wyciągnij na skos przed siebie tak by były równolegle do podłoża. Kołysz głową i ramionami raz w prawo a raz w lewo. Pamiętają by nie przyciągać brody do klatki piersiowej. Wykonując przerwy między ćwiczeniami możesz realizować ćwiczenia rozciągające i relaksujące zarazem.

Ostatnim ćwiczeniem jest deska z uniesieniem bioder. Wykonaj deskę na przedramionach zachowując jedną linia głowy, tułowia i nóg. Unieś biodra aż głowa będzie między ramionami, opuść biodra i wróć do deski. Nie zapomnij o napinaniu mięśni brzucha podczas ćwiczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *