kudzu

Kudzu – napój z kudzu na wzmocnienie serca (przepis)

Kudzu – to roślina zaliczana do jadalnych. W postaci naturalnej możemy ją spotkać w takich krajach jak Japonia, Korea czy Chiny. Roślina znana jako złoty środek na wiele dolegliwości którym nie potrafi podołać obecna medycyna. W Azji przyrost naturalny jest adekwatny do zapotrzebowania, natomiast w innych krajach takich jak np. USA – gdzie została zasadzona, jej przyrost stał się tak agresywny iż uznano ją za uciążliwy chwast. Jednak nie stoi to na przeszkodzie aby umiejętnie wykorzystywać i czerpać to co najlepsze z tej rośliny. Wystarczy tylko wiedza i umiejętności.

Kudzu właściwości

kudzuGłówne zastosowanie tej rośliny posiada korzeń kudzu to w nim drzemią najcenniejsze właściwości i drogocenne dary natury które mają ogromny wpływ na organizm człowieka. Skrobia i zawarte w niej izoflawony zalecane są we wszystkich zdrowych i rozsądnych dietach świata które zdrowo wspomagają działanie naszego organizmu i umożliwiają utrzymanie optymalnego stanu zdrowia.

Wśród licznych zalet kudzu wskazuje się, co jest potwierdzone naukowo na bardzo duży i dobroczynny wpływ na układ sercowy. Kudzu zalecane jest w szczególności osobom borykającym się z migotaniami przedsionków, po zawałach, z osłabioną lub dysfunkcyjną pracą serca. Kudzu słynie ze swoich licznych właściwości leczniczych dzięki swojemu bogatemu składowi  takiemu jak żelazo, fosfor oraz wapń.

Kudzu to najlepszy, niezawodny środek wspomagający pracę układu sercowo naczyniowego. Jedyny, naturalny, bez żadnych skutków ubocznych, dlatego warto go włączyć do codziennej diety. Kudzu w naturalny sposób powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych przez co dodatkowo następuje łatwiejszy przepływ krwi do serca, jednocześnie powoduje zmniejszenie zapotrzebowania na tlen przez mięsień sercowy (poprzez ekonomizację pracy serca), zmniejszenie rozległości obszaru martwicy serca w doświadczalnie wywołanym zawale serca, a także poprawienie metabolizmu w obszarze dotkniętym zawałem.

Lista zalet stosowania kudzu jest bardzo długa, trudno oprzeć się wrażeniu że nie ma lepszej metody naturalnej, która w tak szerokim działaniu oddziałuje na układ sercowy człowieka. Nie są to jedyne zalety tej rośliny która powinna codziennie gościć w naszej diecie. Dlaczego? Otóż spożywanie korzenia – w postaci sproszkowanej – przyczynia się do obniżenia ciśnienia krwi tętniczej a także obniża stężenie katecholamin w krwi krążącej oraz zmniejszenie reaktywności naczyń krwionośnych. Liczne badania naukowe potwierdzają także zminimalizowane występowania bólów które towarzyszą długotrwałej chorobie wieńcowej.

Napój z kudzu na wzmocnienie serca – przepis

Składniki

  • 1 łyżeczka sproszkowanego korzenia kudzu,
  • 1 sztuka śliwki umeboshi,
  • 5 kropli soku z imbiru,
  • łyżeczka miodu,
  • 250 ml zimnej wody.

Sposób przygotowania wzmacniającego serce naparu

Kudzu zaleca się rozpuścić w zimnej wodzie i postawić na małym ogniu, do całości dodać śliwkę i gotować do uzyskania konsystencji przypominającej kisiel. Zaleca się dodanie kilku kropel soku z imbiru oraz dla smaku łyżeczkę miodu.

Dawkowanie

Zaleca się regularne spożywanie – 250ml raz dziennie.

Śliwki  umeboshi – bogate w  wapń, żelazo, fosfor, białka, minerały i mikroelementy których ilość jest kilkudziesięciokrotnie wyższa w porównaniu z innymi owocami

Sok z imbiru – wzmacnia pracę serca, działa przeciwbakteryjne, przeciwzapalne, żółciopędnie. Pomaga oczyścić ściany naczyń miażdżycowych ,pobudza krążenie, leczy czyraki i wrzody, wspiera mięśni serca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *