Ćwiczenia wzmacniające na świeżym powietrzu

Ćwiczenia wzmacniające na świeżym powietrzu – trening na powietrzu

Ćwiczenia wzmacniające na świeżym powietrzu maja za zadanie poprawić nie tylko kondycję i sprawność, wydolność organizmu ale i wesprzeć odporność na infekcje i choroby. Tym samym najlepszym rozwiązaniem są ćwiczenia wzmacniające na świeżym powietrzu, które hartują organizm, uodparniają na wirusy, zmiany temperatury, warunki atmosferyczne itd.

Ćwiczenia wzmacniające na świeżym powietrzu

Możliwości ćwiczeń na wolnym powietrzu jest bardzo wiele. Najbardziej typowe są to ćwiczenia aerobowe lub stretching. Wystarczy zabrać ze sobą matę do ćwiczeń i rozłożyć ją na skwerku, w parku, łące. Oczywiście możemy też skorzystać, o ile mamy w okolicy z siłowni na świeżym powietrzu. Alternatywą jest jogging, bieganie czy nordic walking, a dla osób które z różnych powodów winny się oszczędzać zaleca się spacer. Dzięki pobytowi na powietrzu dotleniamy mózg i wszystkie komórki ciała.

Dotlenienie i poprawa krążenia wpływa pozytywnie i odmładzająco na skórę, ponadto dodaje nam sił witalnych, rozjaśnia spojrzenie i poprawia koncentrację. Pobyt bliżej natury odstresowuje i wpływa na kreatywność. Tym samym to rewelacyjny sposób na zadbanie o swój stan psychiczny jak i fizyczny. Zamiast wsiadać do samochodu możemy przejść się kawałek, a zamiast jechać autobusem do pracy możemy się przebiec lub przejechać rowerem.

Trening na powietrzu

Korzystając ze świeżego powietrza nasze ćwiczenia staja się bardziej efektywne. Oczywiście winniśmy aktywność dostosować do pogody. Jeśli jest więcej jak kilkanaście stopni mrozu nie warto oprawiać joggingu ale można iść na łyżwy. Organizm na łyżwach pracuje zupełnie inaczej niż podczas biegu. Również gdy na zewnątrz skwar się leje z nieba nie ma sensu pompować pompek ale za to warto popływać na odkrytym basenie.

Nie musisz mieć wokół lodowiska, basenu, czy boiska, wystarczy być nieco kreatywnym a pomysł na urozmaicenie aktywności się znajdzie. Do ćwiczeń wykorzystać można praktycznie wszystko, tak ścianę budynku, jak trawnik, czy drzewo, bądź słup oświetleniowy. Tym samym ćwiczyć można równie aktywnie w mieście, jak i na wsi, na przedmieściach, w lesie.

Spacer z naturą

Przebywanie pośród natury uspokaja, wycisza i działa przeciwbólowo, dlatego nie rezygnuj z natury. Mając do wyboru siłownie i spacer po lesie, wybierz las. Ćwicząc w mieście staraj się wybierać tereny najbardziej czyste i zielone, pozbawione spalin i zanieczyszczeń wokół. Pamiętaj że ćwicząc oddychasz głęboko i szybko możesz nawdychać się szkodliwych toksyn. Wówczas trening zamiast korzyści przyniesie negatywne skutki uboczne.

Odchudzaj się na świeżym powietrzu

Ćwiczenia na zewnątrz to świetna propozycja dla osób planujących odchudzić się, odmłodzić, jak również cierpiących na depresję. Spójrz na życie zupełnie z innego pozycji. Wdrap się na dach wieżowca lub na szczyt góry i popatrz w dół. Znajdź miejsce w którym się dobrze i bezpiecznie czujesz, postaraj się pomedytować. Nie musisz wykonywać treningu siłowego, może to być pilates, czy joga, tai chi itp. Liczy się aktywność. Pamiętaj o tym, by aktywność ta trwała minimum pół godziny i zadbaj o co najmniej kilkuminutową rozgrzewkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *