Domowych sposobów na pozbycie się hemoroidów

Domowych sposobów na pozbycie się hemoroidów, żylaków odbytu

Domowych sposobów na pozbycie się hemoroidów – coraz więcej osób prowadzi obecnie siedzący tryb pracy. Pracujemy w biurach i w innych miejscach, gdzie wiele godzin spędzamy przed biurkiem, w wymuszonej pozycji. Nie pozostaje to bez wpływu na nasz stan zdrowia. Przeciętny pracownik większej firmy odżywia się również nieregularnie, najczęściej na mieście, aby zaoszczędzić sobie nieco czasu.

Taki tryb życia może sprawić, że pojawią się żylaki odbytu, zwanych potocznie hemoroidami. Dla wielu osób jest to nadal choroba wstydliwa, o której boją się mówić, a tym bardziej udać się z nią do lekarza. Jeżeli hemoroidy dopiero zaczynają się pojawiać, można wypróbować domowe sposoby na walkę z nimi, znane już naszym babciom.

Co to są hemoroidy?

Hemoroidy to nic innego, jak żylaki odbytu, a więc naczynia krwionośne, które nie pełnią już swojej funkcji i nie odpompowują krwi podczas pracy zwieraczy. Hemoroidy napełniają się krwią i niekiedy tworzą się nawet nieprzyjemne skrzepy, które powodują sporo bólu. W początkowym stadium, hemoroidy ukryte są w odbycie i niewidoczne dla oka. Objawiają się swędzeniem i pieczeniem. Z czasem, pojawia się jednak ból, a hemoroidy wydostają się na zewnątrz i można je zobaczyć gołym okiem.

Domowych sposobów na pozbycie się hemoroidów

Lekarze polecają przede wszystkim kilka sprawdzonych sposobów na przyniesienie sobie ulgi i pozbycie się żylaków odbytu:

  • nasiadówki z ziół takich jak rumianek, kora dębu, czy też arnika górska,
  • letnie kąpiele i prysznic,
  • zachowanie odpowiedniej higieny
  • stosowanie sporej ilości błonnika pokarmowego, zawartego na przykład w pieczywie pełnoziarnistym (ułatwia on pozbycie się treści jelitowej),
  • picie sporej ilości płynów i zażywanie siemienia lnianego, które znacznie ułatwia wypróżnianie.

Wielu osobom takie działania plus zmiana diety na bardziej lekkostrawną przynoszą już sporą ulgę. W szczególności poleca się nasiadówki ziołowe, które nie powinny trwać dłużej niż dwadzieścia minut,

Specyfiki z apteki

Obecnie bez recepty można bez problemu kupić też czopki i maści na hemoroidy. Większość z nich w swoim składzie ma wyciąg z kasztanowca, kory dębu i szałwii. Działają one przede wszystkim chłodząco i łagodząco bolesne objawy hemoroidów. W przypadku kobiet ciężarnych ich stosowanie należy zawsze jednak skonsultować z lekarzem, ponieważ nie wszystkie mogą być przyjmowane przez przyszłe młode mamy. Inne osoby mogą je stosować bez obaw. Dopiero, kiedy takie ziołowe leki i domowe sposoby walki z hemoroidami nie pomogą, warto udać się do lekarza pierwszego kontaktu lub do proktologa, który wskaże inne możliwości.

Komentarze

  1. ja z domowych sposobów polecam własnoręcznie robioną maść rumiankową :) do tego piłam zioła procto vitale, które pomogły mi sie hemoroidów pozbyć, a do tego zmiejszyły ból i swedzenie :) dla mnie takie naturalne metody to podstawa :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *