anevivo

AneVivo – metoda leczenia niepłodności, na czym polega?

AneVivo – czy istnieje alternatywa dla in vitro? Owszem. AneVivo to nowa metoda leczenia niepłodności. Proces zapłodnienia lokalizowany jest w całości w ciele matki, co dla wielu przyszłych rodziców jest przekonujące od strony moralnej i etycznej. Leczenie metodą AneVivo dostępne jest już w wielu krajach europejskich jak Hiszpania, czy Wielka Brytania.

AneVivo – metoda leczenia niepłodności

Naprotechnologia nie zawsze zdaje egzamin w leczeniu niepłodności, tymczasem metoda in vitro bywa kontrowersyjna z uwagi na bezduszność jej przebiegu. Sporo osób ma wobec niej szereg wątpliwości, dlatego też alternatywą jest nowoczesna metoda AneVivo.

Może ona dokonać rewolucji w leczeniu niepłodności w Polsce. Jest to metoda lecznicza nie tylko skupiająca się na zapłodnieniu. Zapłodnienie i wczesny rozwój zarodka następuje w łonie matki, zgodnie z naturą. Technika ta została opracowana przez szwajcarską firmę biotechnologiczną Anecova we współpracy z naukowcami z Politechniki Federalnej w Lozannie.

Na czym polega AneVivo?

Wykorzystywana jest w tej metodzie silikonowa kapsułka, nazywana silikonowym łonem. Osiąga ona wielkość 1cm długości i 1 mm szerokości. Jest ona wypełniana plemnikami oraz komórkami jajowymi. Następnie umieszcza się ją w macicy. W kapsułce tej dochodzi do zapłodnienia komórki jajowej i wczesnego rozwoju zarodka.

Kapsułka jest po upływie doby wyciągana po czym wybiera się z jej wnętrza zdrowe zarodki. Po około 2 dniach umieszcza się je w ciele kobiety. Tym samym zapłodnienie jest bardziej naturalne bez używania mikroskopu. W Polsce jako pierwszy ośrodek stosujący tę metodę zgłosiła się Klinika Leczenia Niepłodności i Diagnostyki Prenatalnej Gyncentrum z Katowic.

AneVivo – naturalny proces

Mimo iż kapsułka jest silikonowa, jest ona wkładana i wyciągana to zapłodnienie dokonuje się w ciele matki a wzrost zarodka nie stymulują odżywki laboratoryjne a naturalne substancje. Zarodek pierwsze swe chwile, godziny spędza w macicy, czyli miejscu naturalnym dla niego. Ponadto jako atut tej metody wymienia się zmiany w endometrium przygotowujące macice na zarodek.

To zaleta rzutująca na powodzenie rozwoju ciąży. W tym momencie podkreślić należy iż istotny jest aspekt psychologiczny, co zwiększa wieź kobiety z przyszłym potomstwem. Dzięki dużej zasłudze natury metoda AneVivo wpływa pozytywnie na uczucia religijne.

Alternatywa AneVivo

Metoda ta jest w dalszym ciągu sztucznym zapłodnieniem, jednak pozwala zwiększyć możliwości par starających się o dziecko. Daje nadzieję wielu parom na potomstwo i pozwala spróbować kolejny raz nieco inna metoda zajścia w ciążę.

To obiecujący sposób wspomagania rozrodu. Do pierwszych ciąż tą metodą doszło z końcem 2016 roku. Powoli i skutecznie metoda ta zyskuje na popularności, aczkolwiek uznanie utrudniają koszty leczenia poprzez AneVivo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *