liście oliwne

Liście oliwne lekarstwem na wiele dolegliwości

Liście oliwne lekarstwem na wiele dolegliwości – właściwości lecznicze jakie wykazują liście oliwne zostały już wielokrotnie potwierdzone przez liczne badania naukowe. Udowodniono w nich, że wyciąg z tych roślin jest wysoce skuteczny w leczeniu licznych chorób, w tym  problemów układu sercowo-naczyniowego i układu odpornościowego, nadciśnienia tętniczego, cukrzycy i choroby Alzheimera.

Oliwki pochodzą z krajów śródziemnomorskich, ale uprawiane są także na południu Australii, Peru i Chile. Po raz pierwszy wykorzystano je w celach leczniczych w czasach starożytnego Egiptu.

W XIX w. Medycyna ludowa używała liści oliwnych w środkach przeciw wysokiej gorączce, a zielone liście drzew oliwnych warzono do herbaty w leczeniu malarii.

Liście oliwne lekarstwem na wiele dolegliwości

Liście drzew oliwnych mają silne właściwości antybakteryjne, które mogą leczyć wiele problemów zdrowotnych, w tym zakażenie Candida, zapalenie opon mózgowych, zapalenie mózgu, grypę, wirusa opryszczki 6 i 7, zapalenie wątroby typu B, zapalenie płuc, przeziębienie, wirusa Epsteina – Barr (EBV) , Opryszczkę I i II, półpaśca, malarię, przewlekłe zmęczenie, gruźlicę, rzeżączkę, ciężką biegunkę, zakażenia dróg moczowych, zakażenia ucha, HIV / ARC / AIDS.

Ponadto ekstrakt z tych liści okazał się niezwykle korzystny dla zdrowia serca. Zapobiega uszkodzeniom naczyń krwionośnych, a w dłuższej perspektywie chroni przed miażdżycą tętnic.

To właśnie z powodu oliwek, które stanowią główny składnik diety śródziemnomorskich jest ona uważana za najzdrowszą na świecie. Wszystko, co musisz zrobić to zwiększyć spożycie oliwy z oliwek. Możesz również włączyć w swoją dietę ekstrakt z ich liści przygotowując go samodzielnie lub kupując w aptece w formie syntetycznych kapsułek. W celu przygotowania ekstraktu w domu potrzebne będą liście i miód.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *