woda z cytryny

Woda z cytryny – dobroczynne właściwości jakie daje woda z cytryny

Woda z cytryny – nie wszyscy lubią kwaśny smak cytryny, dlatego też nie każdy chce poznać dobroczynne dla zdrowia zastosowania tego owocu. Samo skosztowanie bez towarzyszącego mu grymasu na twarzy jest wręcz niemożliwe! Okazuje się jednak, że owoce cytrusowe pełne są dobroczynnych składników zdrowotnych. Aby zniwelować nieprzyjemny, charakterystyczny i mocno intensywny smak cytrusów wystarczy zmieszać je z ciepłą wodą.

Czy woda z cytryny jest dla Ciebie dobrym rozwiązaniem?

Cytrynowa woda jest niezwykle orzeźwiająca i energetyzująca. Poprawia pracę metabolizmu, ponieważ jest pełna dobroczynnych składników odżywczych w tym także witaminy C.

Tylko w jednym kubku świeżego soku z cytryny znajduje się 187% witaminy C RDA (zalecany dzienny dodatek). Ponadto obfituje on również w potas, magnez i miedź. Chcąc jednak czerpać te wszystkie korzyści zdrowotne dla swojego organizmu trzeba zapamiętać jedną ważną zasadę – nigdy nie wyrzucamy cytrynowych skórek, ponieważ to właśnie one są najbogatsze w cenne dla nas składniki!

Błędem jest stosowanie wyciśniętego soku z cytryny zamiast skórek. Za chwilę poznasz przepis na prawdziwie orzeźwiającą i prozdrowotną wodę cytrynową wykonaną w sposób prawidłowy.

Dajemy Ci sposób na szybkie i proste przygotowanie smacznego napoju, który pozwoli Ci odstawić pełną kofeiny kawę. Aby się orzeźwić i dobudzić wystarczy jeden kubek naszego napoju spożyty na pusty żołądek!

Doskonały przepis na wodę cytrynową

  • Obierz dwie, świeże cytryny.
  • Potnij je na cienkie lub grubsze plastry.
  • Wyciśnij z kilku odrobinę soku do wody.
  • Zetrzyj również obraną skórkę i dodaj do wody.
  • Umieść resztki plasterków w kubku.
  • Napełnij kubek zimną wodą i zagotuj.

Jak wspomniano powyżej, woda z cytryny oferuje szeroki zakres korzyści zdrowotnych. Z jednej strony jest bardzo kwasowa, co sprzyja zdrowemu trawieniu. Powoduje również spowolnienie wchłaniania żywności, oszczędzanie zapasów insuliny w organizmie i zapewnienie optymalnego przetwarzania żywności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *