Olejek z drzewa herbacianego

Olejek z drzewa herbacianego lekarstwem na grzybice paznokci

Olejek z drzewa herbacianego lekarstwem na grzybice paznokci – grzybica to jeden z groźniejszych przeciwników którego nie jest łatwo się pozbyć jeśli już osiedli w naszym organizmie. W wielu przypadkach początkowy problem jest nie jest dostrzegany dopiero gdy paznokieć zaczyna się kruszyć, posiada charakterystyczne zmiany, zauważamy że dzieje się z nim coś niepokojącego. Objawów grzybicy nigdy nie należy bagatelizować gdyż może to prowadzić do dynamicznego jej rozwoju na pozostałe partie ciała. W jaki sposób dochodzi do zainfekowania? Jak sobie z nim radzić? Na te pytania postaram się odpowiedzieć poniżej.

Olejek z drzewa herbacianego – właściwości

Olejek z drzewa herbacianegoSkutecznym jednocześnie naturalnym środkiem w walce z przeciwnikiem jakim jest grzybica jest olejek z drzewa herbacianego. Jego unikatowy skład umożliwia skuteczne wyeliminowanie grzyba paznokcia. Działanie to zawdzięcza około 100 różnym związków chemicznych. Głównymi składnikami są terpinen-4-ol i jego pochodne związki oraz monoterpeny takie jak 1,8-cyneol czy p-cymen. Na podstawie związku p-cymen można stwierdzić, czy mamy do czynienia z olejkiem całkiem świeżym czy już przechowywanym przez jakiś czas. W olejkach, które mają ponad 20 miesięcy poziom tego związku może wzrosnąć nawet do 35%.

Do zakażenia grzybiczego dochodzi przeważnie tam, gdzie króluje ciepło i wilgoć, stanowiące idealne środowisko dla namnażania się mikro pasożyta. Dlatego należy w szczególności unikać chodzenia boso na basenie, unikać bezpośredniego kontaktu z podłoga we wszystkich miejscach publicznych.

Początkowej fazie rozwoju grzybica przyjmuje postać niewielkiej zmiany na paznokciu. Zwiększa się łamliwość i deformacji ulega kolor od białego do charakterystycznego żółtego. Z upływem czasu nieleczonej grzybicy paznokieć robi się matowy i może ulec znacznej deformacji. Dodatkowo objawom tym może towarzyszyć bardzo nieprzyjemny zapach którego źródło stanowią zmiany grzybiczne w płytce paznokcia.

Olejek z drzewa herbacianego to wszechstronny preparat naturalny, który nie tylko pielęgnuje, ale umożliwia całkowite wyeliminowanie grzybicy paznokcia w naturalny sposób. Działanie to zawdzięcza swoim właściwościom przeciwzapalny, antyseptycznym, bakteriobójczym, grzybiczobójczym, odkażające.

Olejek herbaciany spowalnia rozwój grzybów i poprawia kondycję paznokci, to jeden z uniwersalnych sposobów na walkę z infekcjami takimi jak grzybica paznokci.

Olejek z drzewa herbacianego – badania

Szereg badań naukowych potwierdza skuteczność działania olejku z drzewa herbacianego na wiele rodzajów grzybów, w szczególności dotyczy to grzybów chorobotwórczych. Badania kliniczne potwierdzają lecznicze działanie olejku szczególnie w chorobach stóp, takich jak grzybica międzypalcowa stóp (stopa atlety) i grzybica paznokci, wymagająca  wyjątkowo długiego leczenia i często prowadząca do zniszczenia płytki paznokcia .

Skuteczność olejku drzewa herbacianego zależy bezpośrednio od użycia odpowiedniego stężenia preparatu. Zastosowany w jednym z badań 50% roztworu olejku wyleczył w czasie 4 tygodni  grzybicę międzypalcową u 64% chorych biorących udział w próbie. W innym badaniu, w którym użyto roztworu 10%, nastąpiła poprawa w zakresie nasilenia dolegliwości, jednak sama infekcja  nie poddała się leczeniu.

Przepis na kuracje z olejku z drzewa herbacianego

Zalecany w szczególności dla osób borykającymi się z problemem grzybicy paznokci

Składniki

  • wacik lub gaza
  • olejek z drzewa herbacianego.

Sposób przygotowania

W celu przeprowadzenia leczenia konieczne jest naniesienie na gazik lub wacik niewielkiej ilości (około 5 kropli) olejku z drzewa herbacianego i dokładne i skrupulatne wcieranie go w zmianę noszącą znamiona chorobowe.

Dawkowanie

W przypadku grzybic paznokci stosowanie olejku z drzewa herbacianego zaleca się przez okres całkowitego wyeliminowania grzyba. Zaleca się przecieranie zmian chorobowych średnio dwa razy dziennie. Nie wolno pozostawiać nasączonego wacika na strukturze paznokcia dłużej niż kilka minut gdyż może to przynieść odwrotnych efekt od zamierzonego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *