naturalne sposoby leczenia Helicobacter pylori

Jak leczyć Helicobacter pylori naturalnymi sposobami?

Helicobacter pylori (H. pylori) jest powszechnie występującą bakterią, która występuje u wielu osób, nawet przez całe życie. Bakteria występuje w żołądku i może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, np. zapalenie żołądka, wrzodów, raka żołądka czy chłoniaka błony śluzowej związane z tkanką limfatyczną. Wszystkich uciążliwych dolegliwości można uniknąć, eliminując bakterie helicobacter pylori.

naturalne sposoby leczenia Helicobacter pyloriU większości osób występowanie bakterii Helicobacter pylori może występować bezobjawowo. Niestety ale trwałe występowanie tej bakterii w żołądku może powodować przewlekłe zapalenie żołądka. Bakteria może prowadzić do uszkodzenia tkanek, które wraz z rozwojem mogą prowadzić do bardzo poważnych chorób. Z tego względu wyeliminowanie tej bakterii z naszego organizmu jest niezwykle ważne.

Na świecie większość ludzi poddających się leczeniu helicobacter pylori nie odnosi zadowalających efektów. Wszystko ze względu na fakt, iż bakteria bardzo szybko uodparnia się na podawane im antybiotyki. W procesie leczenia pacjencji bardzo często nie stosują się do zaleceń lekarzy, co powoduje, że mamy niski odsetek eradykacji bakterii. Najczęstszą przyczyną jest podawanie trzech różnych leków, przez bardzo długo czas leczenia.

Leczenie Helicobacter pylori roślinami

Od wieków rośliny i przyprawy są wykorzystywane w lecznictwie, a skuteczne przepisy są przekazywane z pokolenia na pokolenie. W dzisiejszych czasach rośliny są co raz częściej wykorzystywane w medycynie. Taki stan rzeczy zawdzięczają swoim leczniczym właściwościom. Na roślinach przeprowadzano wiele badań mających na celu otrzymanie naturalnych związków chemicznych, które skutecznie eliminują występowanie bakterii helicobacter pylori.

Wśród setek przeprowadzonych badań, naukowcy dowiedli, że rośliny wykorzystywane w lecznictwie posiadają wiele zastosowań. Rośliny i ekstrakty z roślin zawierają również farmakologiczne aspekty, które nie tylko eliminują Helicobacter pylori, ale również posiadają interesujące właściwości lecznicze. Najczęściej związki to przeciwutleniacz, działają przeciwzapalnie, anty-krwotoczne i inne.

Najlepsze produkty w leczeniu Helicobacter pylori

Czosnek

Nieoceniony w lecznictwie oraz jako dodatek w produktach kuchennych, których wyodrębniamy intensywny zapach i smak. Te aspekty zawdzięczamy takim związkom jak organosulphur thiosulphinates, które dają nam ten intensywny zapach i smak. Naukowcy dowiedli, że częste przyjmowanie czosnku zmniejsza prawdopodobieństwo występowania raka żołądka. Związki takie jak allicyny, ojoenes czy vinyldithiins sprawiaj, że czosnek jest bardzo dobrym produktem w walce z bakteriami Helicobacter pylori.

Brokuły

Właściwości brokuł są nieocenione, a wszystko za sprawą właściwości przeciwnowotworowych, przeciwwirusowych oraz antybakteryjnych. Badania przeprowadzone na grupie osób, które przyjmowały brokuły jako sam produkt oraz z jogurtem, dowiodły o skutecznej eradykacji helicobacter pylori.

W Japonii przeprowadzono badania na 438 pacjentach z zapaleniem błony śluzowej żołądka. Pacjencji przyjmowali brokuły kilka razy w tygodniu. Wyniki były na tyle zadowalające, gdyż skutecznie eliminowali występowanie bakterii pylori. Naukowcy dowiedli, że izotiocyjanian sulphoraphane (SF) są bardzo silnym środkiem bakteriostatycznym na bakterie Helicobacter pylori.

W innym badaniu grupa ochotników przyjmowała brokuły każdego dnia, przez 8 tygodni. Po tym okresie stwierdzono obniżenie poziomu ureazy. Wyniki były analizowane za pomocą badań laboratoryjnych. U wszystkich stwierdzono, że brokuły uregulowały ich wskaźniki badań do normy, ale nie wyeliminowały ogniska występowania bakterii. Bakteria została wyciszona.

Zielona herbata

Zielona herbata jest najczęściej spożywanym napojem na świecie. W licznych badaniach wykazano, że hamuje wzrost występowania bakterii helicobacter pylori. Katechiny są głównym składnikiem zielonej herbaty, czyli przeciwutleniacze. Naukowcy podawali grupie osób zieloną herbatę w trzech stężeniach. Im większe było stężenie zielonej herbaty, tym lepsze osiągano wyniki. Bardzo często zmniejszało się zapalenie żołądka.

Naukowcy w innych badaniach wykorzystali ekstrakt z zielonej herbaty. U osób, które przyjmowali ekstrakt z zielonej herbaty odnotowano znaczące wygaszenie bakterii helicobacter pylori.

Miód

Miód jest jednym z najpopularniejszych naturalnych antybiotyków, wszystko za sprawą właściwości przeciwbakteryjnych. Ostatnio przeprowadzono badania na właściwości lecznicze u osób z helicobacter pylori. W RPA podawano trzy różne stężenia miodu. U każdej osoby, która przyjmowała miód jako środek leczniczy, stwierdzono wyeliminowanie bakterii helicobacter pylori.

Jednym z najważniejszych składników miodu są związki fenolowe, które w innych badaniach wykazały właściwości hamujące rozwój bakterii pylori.

Co unikać przy helicobacter pylori?

Wśród licznych badań i publikacji naukowych dowiedziono, że wiele produktów sprzyja rozwojowi bakterii pylori. Z tego względu w szczególnym stopniu powinno unikać się takich produktów i płynów jak:

  • potrawy smażone
  • napoje gazowane
  • alhohol
  • ostre przyprawy
  • kawa
  • produkty tłuste
  • ciasta i inne produkty węglowodanowe.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *