Imbir

Imbir – domowy składnik i sposób na walkę z bólami głowy

Imbir – ból głowy jest jednym z najczęstszych stanów, który dotyka wielu z nas. Ale zamiast łapać od razu za leki i chemiczne środki przeciwbólowe, spróbuj użyć naturalnej metody natychmiastowej ulgi – imbir. Ogłoszony przez badaczy jako eliksir w przypadku bólów głowy, imbir zbawiennie działa na organizm, w efekcie skutecznie zmniejszając ból głowy.

Imbir przepełniony jest ponad 200 substancjami, głównie obecnymi w jego olejach, wiadomo, że korzeń blokuje prostaglandynę, która stymuluje skurcze mięśni, kontroluje stan zapalny i wpływa na uwalnianie niektórych hormonów. Wszystkie te substancje oddziałają bezpośrednio również na uśmierzanie bólu głowy.

Uważa się również, że imbir działa zgodnie z koncepcją Ayurvedy – że ból głowy wywołuje pewna niewydolność układu trawiennego organizmu. Charmaine D’souza, autorka Kitchen Clinic twierdzi: „Imbir to klasyczny tonik dla przewodu pokarmowego. Stymuluje trawienie i ma zdolność zapobiegania wymiotom. Ma również tendencję do poprawy układu krążenia i serca. Imbir chroni żołądek przed szkodliwym działaniem alkoholu i niesteroidowych leków przeciwzapalnych i może zapobiegać wrzodom. Używa się go również jako substancji łagodzącej ból gardła, jeśli jest dodawany do ciepłej wody lub używany do żucia. ”

Imbir – oto kilka prostych leków z imbirem, które można przygotować w domu, aby złagodzić ból głowy:

  • Wywar z imbiru: Użyj siły lotnego oleju znajdującego się w imbirze – po prostu rozdrobnij świeży imbir, zagotuj go razem z wodą, filtruj i pij ciepły napar – szybko zauważysz znaczne zmniejszenie intensywności bólu głowy.
  • Opary z imbiru: Jeśli nie jesteś zbyt zainteresowany piciem soku z imbiru, możesz spróbować wdychać jego opary. Wystarczy posiekać kawałek imbiru lub posłużyć się łyżeczką suchego imbiru i dodać go do wrzącej gorącej wody, wdychać opary i natychmiast poczuć ulgę związaną ze zmniejszeniem bólu głowy.
  • Pasta z imbiru: Innym dobrym lekarstwem jest nałożenie pasty z imbiru na czoło. Wystarczy wziąć suchy proszek imbiru (tyle, ile potrzeba, aby zrobić pastę). Dodaj trochę ciepłej wody i zastosuj tę pastę na czoło. Najlepiej spocząć z zamkniętymi oczami w spokojnym pokoju, aby pozwolić imbirowi wejść w interakcje ze skórą. Powinnaś szybko poczuć ulgę.

Ważne:

Korzeń imbiru i przytoczone powyżej metody na jego domowe wykorzystanie to tylko propozycje na naturalne leczenie bólu głowy. Jeśli ból jest nie do zniesienia lub utrzymuje się przez dłuższy czas, udaj się do lekarza. Nie używaj imbiru jako niepodważalnego zamiennika pomocy lekarskiej. Lekarz będzie lepiej przygotowany do zdiagnozowania jakiegokolwiek poważnego stanu – pamiętaj, że ból głowy może być tylko symptomem innych, poważnych chorób, które mogą nękać Twój organizm.