Naturalne sposoby na kaca

Naturalne sposoby na kaca- co może pomóc na mocnego kaca?

Naturalne sposoby na kaca przydadzą się kiedy przesadzisz z alkoholem podczas imprezy i nie tylko. Skuteczne są nie tylko apteczne specyfiki, ale również szereg naturalnych sposobów na walkę z bólem głowy, suchością w ustach, czy bólem żołądka i nadwrażliwością na dźwięki, światło i bodźce.

Naturalne sposoby na kaca

Kac dopada wiele osób. Zwykle pijać alkohol nie myślimy o tym co nas czeka kolejnego dnia, czasem wręcz trudno jest się nam oprzeć kolejnemu kieliszkowi nawet mając świadomość dolegliwości kaca.

Stąd też przez lata opracowywane są coraz bardziej skuteczne metody pokonywania kaca jak najmniej radykalnymi i szkodliwymi sposobami. Tradycyjne sposoby nie zawsze się sprawdzają, jednak zanim je skreślimy warto spróbować. Wprawni imprezowicze zwykle doskonale wiedzą co na nich działa najlepiej i kiedy z którego sposobu skorzystać.

Naturalne sposoby na kaca – sok, ale jaki!

Popularnym sposobem na kaca jest wypicie soku z kiszonej kapusty bądź zakwasu buraczanego. Pomóc rzekomo maja też szparagi. Zatrucie alkoholowe bo tak należy mówić o kacu leczyć należy środkami adekwatnymi do objawów.

Jeśli zatrucie spowodowała niewielka ilość toksycznego alkoholu pomóc nam może po prostu szklanka mleka, kefiru czy odrobina soku z cytryny. Jenak jeśli wypiliśmy dużo, wielu różnych alkoholów to naturalne metody mogą okazać się mało skuteczne.

Sok z kiszonej kapusty to rewelacyjne rozwiązanie, bowiem jest bombą witaminową, odżywczą i oczyszczającą. Zawiera mnóstwo witaminy C oraz potasu, wapnia i żelaza. Uzupełnia tym sposobem niedobory wypłukane przez alkohol.

Poza tym jest źródłem probiotycznych bakterii które poprawiają florę bakteryjną jelit i oczyszczają je z toksyn. Ważne by po sok sięgnąć na czczo, nie pić go łyżeczką ale wypić szklankę naraz. Podobne właściwości co kiszona kapusta ma sok z kiszonych ogórków. Jest on mniej smaczny w tej chwili jednak stanowi pewna alternatywę.

Naturalne sposoby na kaca – kwas buraczany

Mitycznym sposobem na kaca jest kwas buraczany. Sok z kiszonych buraków uzupełnia witaminy i minerały oraz wspiera detoksykację. Aby zadziałał zaleca się 3 razy dziennie pół szklanki soku wypitej po posiłku.

To stanowi pewne utrudnienie, jeśli podczas kaca mamy trudności żołądkowe i ciężko nam cokolwiek zjeść. Gdy nie umiesz się przemóc do kiszonych buraków możesz zastąpić sok sokiem ze świeżych surowych buraków. Aby złagodzić smak buraka można do soku dodać jabłek.

Naturalne sposoby na kaca – szparagi

Szparagi to dość mało znany sposób na kaca. Naukowcy przekonują ze aminokwasy i minerały które znajdziemy w pędach i liściach młodych szparagów łagodzą kaca. O wiele bardziej jednak znane jest zapobieganie kacowi jedząc szparagi jeszcze przed spożyciem. Wówczas pomagają one trawić alkohol odciążając wątrobę.

Naturalne sposoby na kaca – sok z pomidorów

Sok z pomidorów zawiera mnóstwo potasu a to właśnie jego nam brakuje. Trafimy go wraz z alkoholem. Gdy drżą nam ręce i serce kołacze sok z pomidorów pomoże odzyskać spokój ducha i ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *