fit ball

Fit ball – ćwiczenia z piłką Dla kogo jest przeznaczone?

Fit ball to bardzo szeroki zestaw ćwiczeń z piłką. Celem ćwiczeń na piłce i z jej wykorzystaniem jest głównie odchudzanie, ale wraz z nim także modelowaniem sylwetki. Piłka jest doskonałym przyrządem gimnastycznym dla osób otyłych. Daje ona pewną podporę dla ciała, które jest ciężkie i mało mobilne, któremu ruchy ograniczają nadmierne oponki.

Fit ball – ćwiczenia z piłką

Piłka gimnastyczna to świetna pomoc w wykonywaniu ćwiczeń odchudzających i wzmacniających. Można na niej siedzieć, turlać się jak i podskakiwać nie obciążając stawów. Piłka pozwala ćwiczyć równowagę. Ćwiczenia fit ball to niezła frajda, możesz poczuć się na dziecko! Nie rzadko piłka przyprawi cie o uśmiech gdy z niej spadniesz lub ci „ucieknie” spod rąk. Trening Fit ball łączy ćwiczenia z piłką z fitness. Coraz częściej można zapisać się do klubu fitness właśnie na fit ball. W treningu wykorzystuje się nie tylko duże piłki gimnastyczne ale również niewielkie, wielkości piłki do tenisa.

Fit ball – od czego zacząć?

Na pewno zaczynaj trening od rozgrzewki. Powinna ona trwać około 10 minut i skalda się z prostych ćwiczeń. Początkowo trening obejmuje ćwiczenia wzmacniające duże grupy mięśni nóg, następnie mięśni pośladków, rąk, klatki piersiowej i brzucha. Na koniec treningu przypada segment ćwiczeń relaksacyjnych mających za zadanie rozluźnienie zmęczonych mięśni. Może on składać się z ćwiczeń w parach przypominających masaż.

Fit ball to propozycja dla osób nie mogących pozwolić sobie na tradycyjny trening siłowy z uwagi na kontuzje czy choroby kręgosłupa. Na piłce można wykonać klasyczne ćwiczenia nie narażając się na ból i nadwyrężenie. Dla rekonwalescentów trener, w porozumieniu z rehabilitantem, może opracować program, który ułatwi im szybki powrót do formy.

To doskonały trening dla seniorów, jak też kobiet w ciąży. Uczestnicząc w zajęciach zorganizowanych instruktor zwykle dopasowuje harmonogram ćwiczeń do możliwości i potrzeb uczestników. Dzięki piłce można zrobić zrzucić wagę, wzmocnić mięśnie, a także rozciągnąć i zrelaksować.

Fit ball zamiast rehabilitacji

Ćwiczenia z piłką to popularne ćwiczenia wykorzystywane w rehabilitacji pourazowej jak też w leczeniu bólu. Bardzo często piłki stanowią podstawowy sprzęt rehabilitacyjny w terapii SI, ogólnorozwojowej jak i wad postawy. Są popularne w gabinetach rehabilitacyjnych i wykorzystywane w terapii dzieci z porażeniem mózgowym. Przydają się też u osób po udarze mózgu, wypadku samochodowym itd. Ten przyrząd sprawdza się także u osób ćwiczących równowagę jak narciarze, windsurferzy.

Piłka pomaga balansować ciałem ćwicząc niepostrzeżenie wiele partii mięśni. Jest to terapia wskazana dla osób z chorym błędnikiem. Już po kilku treningach winnaś zauważyć lekkość i gibkość ruchów dodających ci gracji podczas poruszania się. Bez wątpienia przyda się taki trening każdej kobiecie ceniącej sobie seksowny chód na szpilkach nie powodując bólu kręgosłupa i utykania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *