odchudzający trening

Odchudzający trening na bieżni – interwały, jak biegać żeby schudnąć?

Odchudzający trening na bieżni – nowoczesne bieżnie elektryczne mają wiele ciekawych opcji. Pozwalają one dostosować odchudzający trening do naszych potrzeb. Odchudzający trening na bieżni jest jedną z takich opcji.

Jak ustawić bieżnię na odchudzanie

Bieganie na bieżni elektrycznej może być bardzo dobrym sposobem na schudnięcie. Istotne jest utrzymywanie właściwych parametrów biegania: tętna, ilości kroków, prędkości, czasu. To, ile kalorii spalimy zależy między innymi od nich. W dużej mierze wpływ mają tez: płeć, wiek oraz masa ciała. Trening na bieżni może mieć aspekty odchudzające.

W tym celu warto ustawić bieżnię w odpowiedni sposób i… biegać! Po uruchomieniu opcji „odchudzanie” system poprosi nas o podanie płci, wieku i wagi. Konieczne będzie też zmierzenie pulsu na specjalnych pulsometrach. Dzięki temu urządzenie jest w stanie dobrać nam najbardziej efektywny sposób ćwiczeń.

Od czego zależy efektywność biegania

Pierwszą zasadą odchudzania przez sport jest regularność. Najlepszym sposobem jest trenowanie przez godzinę trzy razy w tygodniu. Na częstsze treningi mogą sobie pozwolić osoby ćwiczące dłuższy czas. Docelowo warto zwiększyć liczbę treningów do 5 tygodniowo. Dobrze jest zaopatrzyć się w licznik kroków. Możemy też samodzielnie policzyć ile kroków robimy w ciągu minuty na bieżni. Najlepiej, by było to 180-190 kroków/min.

Efektywność biegania w dużej mierze zależy też od czasu treningu. Zaleca się, by trenować nie krócej niż 30 minut. Dopiero po 30 minutach zaczyna być spalana właściwa tkanka tłuszczowa. Bieganie na bieżni przez 40-60 minut może być nieco monotonne. Dlatego zaleca się słuchanie muzyki podczas treningów.

Odchudzający trening na bieżni – interwały

Interwałowy trening jest korzystny dla osób, którym zależy na zrzuceniu tłuszczu z bioder, ud i brzucha. Interwały pozwalają na spalenie nawet 3 razy więcej kalorii niż podczas jednostajnego treningu kardio! Są one jednak bardzo wymagające. Dobrze jest na początek dać sobie czas na wzmocnienie kondycji, a dopiero potem przejść do interwałów. Interwały polegają na krótkich, intensywnych porcjach wysiłku na bieżni przeplatanych z nieco dłuższymi ale mało intensywnymi.

Brzmi to zachęcająco, jednak w rzeczywistości trudno jest sprostać wymaganiom maszyny ustawionej na interwały. Pocieszający jest jednak fakt, że interwały pomagają spalać tłuszcz nawet wiele minut po zakończeniu wysiłku. Warto robić je 2 razy w tygodniu naprzemiennie z kardio.

Rezultaty treningu na bieżni

Warto zdecydować się na trenowanie biegania na bieżni w okresie jesienno-zimowym. Minimalizuje to ryzyko kontuzji, a pozwala utrzymać regularność treningów. Decydując się na odchudzanie przez aktywność fizyczną, warto wybrać najbardziej odpowiadający nam sposób trenowania. Bieżnia dla wielu osób jest optymalnym sposobem wysiłku fizycznego.

Pozwala szybko zaobserwować efekty. Występują one w postaci polepszonej kondycji już po kilku treningach. Poza tym można liczyć na lepiej wyrzeźbione łydki, wyszczuplenie ud, brzucha i pośladków. Bieganie usprawnia cały organizm i poprawia krążenie krwi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *