ćwiczenia na brzuch

Ćwiczenia na brzuch – efektywność programu 300 brzuszków

Ćwiczenia na brzuch – odzyskanie formy brzucha po ciąży nie będzie takie proste. Szczególnie, gdy przed zajściem w ciążę nie było się zbyt aktywnym fizycznie. Na szczęście dostępnych jest wiele programów treningowych na brzuch. Na przykład program 300 brzuszków. Czy te ćwiczenia na brzuch są rzeczywiście skuteczne?

Jakie ćwiczenia na brzuch

Mięśnie brzucha są jednymi z tych, które łatwo jest wytrenować. Warto jednak opracować sobie na to jakiś plan. Popularne brzuszki są najprostszym i jednocześnie najbardziej efektywnym ćwiczeniem pozwalającym wzmocnić mięśnie proste brzucha. Uwypuklają je, tworząc swoisty „kaloryfer” na brzuchu. Klasyczne brzuszki z rękami na karku to ćwiczenie bardzo intensywnie wytężające mięśnie proste brzucha. Jest ono idealne do wzmocnienia mięśni brzucha i ich wyeksponowania.

Program treningowy 300 brzuszków

Program ten polega na wykonywaniu każdego dnia sześciu serii brzuszków. W każdej serii wykonujemy po kilka powtórzeń, zależnie od stopnia zaawansowania treningów. Kończymy serią, podczas której wykonujemy maksymalnie tyle brzuszków, ile damy radę.

Przygotowanie treningu zacznijmy od wykonania maksymalnej ilości brzuszków. Bez oszukiwania – dzięki temu uda nam się ustalić, od którego poziomu możemy zacząć treningi. Każdego dnia nieznacznie zwiększamy liczbę brzuszków. Pod koniec treningu, po około 20 tygodniach, powinniśmy być w stanie wykonać w 6 seriach łącznie 300 brzuszków.


Odchudzanie – program 300 brzuszków

Same brzuszki nie są niestety dobrym sposobem na spalanie tłuszczu, nawet w okolicach brzucha. Odchudzanie okolic brzucha powinno się opierać na prawidłowej diecie z eliminacją nadmiaru węglowodanów prostych. Oprócz brzuszków warto też stosować treningi aerobowe lub cardio. Pozwolą one na intensywny wysiłek fizyczny całego ciała. Dopiero po 30 minucie takiego wysiłku zaczyna się spalać tłuszcz.

Efektywność ćwiczeń na brzuch

Nie oznacza to jednak, że należy sobie odpuścić ćwiczenia na brzuch jeśli chcemy wyrobić sobie formę życia. Oznacza tylko, że program 300 brzuszków nie powinien być jedyną aktywnością fizyczną. Jest on idealnym sposobem na wzmocnienie mięśni prostych brzucha. To ważne dla utrzymywania prawidłowej postawy ciała. To ważne również przy wykonywaniu jakichkolwiek innych ćwiczeń. Często równowaga podczas treningów zależy od tego, jak mocno napięte są mięśnie brzucha. Im lepiej wytrenowane, tym łatwiej ustabilizować całe ciało.

Podczas ćwiczenia brzuszków należy uważać na kręgosłup. Jest to ćwiczenie dość mocno obciążające go. Dobrze jest podczas treningu dać sobie przynajmniej 1 dzień w tygodniu na regenerację mięśni i kręgosłupa. Jeśli to możliwe – korzystajmy też z pomocy masażysty. Ćwiczenia 300 brzuszków mogą dać bardzo dobre rezultaty.

Jednak widoczne będą w zasadzie tylko u osób szczupłych. Są świetne, jeśli chcemy uwypuklić tarkę na brzuchu. Warto jednak pamiętać również o trenowaniu mięśni głębokich brzucha oraz ogólnym treningu całego ciała. Łączenie 300 brzuszków z treningiem aerobowym, na przykład bieganiem, może pomóc uporać się ze zbędnym tłuszczem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *